Призначення і класифікація


Машини для формування виробів методом випресовування (екструзії) на-були найбільшого поширення для отримання корпусів цукерок з в’язко−плас-тичних кондитерських мас (пралінових, збивних, зефірних, помадних, виготов-лених холодним методом, марципанових) і тіста (здобного і пряникового).

Метод формування виробів випресовуванням полягає у тому, що в’язко-пластична маса видавлюється крізь профілюючі канали заданої форми з подаль-шим розділенням їх на окремі корпуси за допомогою розрізання шару або джгу-та чи відсікання маси.

Процес видавлювання може бути неперервним або періодичним. При не-перервному способі отримують шари або джгути (звичайно круглої або прямо-кутної форми), які після охолодження (“вистоювання”) розрізають на окремі корпуси цукерок. При неперіодичному способі, який називають відсадкою, кон-дитерська маса випресовується порціями, по масі рівними масі корпусів цуке-рок, які потім відокремлюються від основної маси методом відсікання (за допо-могою золотникового пристрою) або відрізання (наприклад, за допомогою струнного ножа).

Машини для отримання корпусів виробів методом безперервного випре-совування відрізняються одна від одної механізмами нагнітання. Вони поділя-ються на машини зі шнековим, валковим, шестерняним і роторно–шестерня-ними нагнітальними механізмами.

Машини періодичної дії (відсаджувальні машини) бувають зі шнековими, шестерняними, шестерняно–роторними, валковими, поршневими і шиберними нагнітальними механізмами.

Машини для формування корпусів цукерок методом неперервного випре-совування об’єднуються у агрегати з шафами для вистоювання джгутів (або ша-рів) і машинами для їх розрізання (рис.123,а). Джгути формують на машині 1, передають на стрічку конвейєра шафи 2, де вони вистоюються (маса набирає міцності) і поступають у різальну машину 3, яка розрізає їх на окремі корпуси.

Найбільшого поширення набули агрегати ШФК зі шнековою машиною для формування джгутів марки МФБ-1 і агрегати ШПФ з формуючою маши-ною, оснащеною роторно–шестерняним нагнітальним механізмом.

Відсаджувальні машини можуть бути з золотниковими механізмами і пі-діймальними столиками і без золотникових механізмів і підіймальних столиків, але з різальними механізмами (найчастіше струнними) для відокремлення кор-пусів (або тістових заготовок). Крім того, в останній час розроблені машини без


різальних механізмів, у яких відокремлення корпусу відбувається за рахунок реверсу нагнітальних механізмів.

Відсаджувальні машини з золотниковими механізмами (рис. 123,б) осна-щені пристроями для виконання наступних операцій: приймальною воронкою 4 для живлення машини; нагнітальним механізмом 5 (шнековим, валковим, шес-терняним та ін.) для нагнітання кондитерських мас у матрицю, золотником 6 для управління подачею маси у матрицю 7, яка має отвори, від форми яких за-лежить профіль поперечного перерізу корпусів цукерок, транспортером 9. який переміщує вироби (або листи з ними) на один крок, а також підіймальним сто-ликом 8, який на початку відсаджування знаходиться у верхньому положенні, а потім опускається вниз по заданому закону. Від швидкості опускання столика 8 залежить форма поздовжнього перерізу цукерки. У машинах без золотникового механізму і підіймального столика (рис. 123,в) відокремлення корпуса цукерки (або печива) відбувається струнним ножем, або за рахунок реверсу нагніталь-ного механізму 5.

 



Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 329;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.