Будова і принцип дії формуючих машин з неперервним випресовуванням маси
В машинах з неперервним випресовуванням кондитерської маси форму-ють джгути або пласти, які потім після вистоювання розрізають на окремі кор-пуси.
У машинах з одно– або двошнековим нагнітальним механізмом (рис. 124,а) кондитерську в’язко-пластичну масу подають у приймальний конічний бункер 1, у якому знаходиться мішалка 2 для підтримання її однорідної структури і по-дачі до шнека (або шнеків) 4. Шнек 4, який обертається у корпусі 3, нагнітає масу у розподільний корпус з матрицею 5 і випресовує джгути крізь її отвори. Джгути поступають на транспортер охолоджуючої шафи.
До недоліків машин зі шнеком нагнітання маси слід віднести нерівномір-ну швидкість випресовування. Тому у таких машинах матриця має 5 або 8 отво-рів в залежності від кількості шнеків. На рисунку наведена схема машини марки МФБ-1 з одним нагнітальним шнеком і п’ятьма отворами у матриці. Привод нагнітального шнека відбувається від електродвигуна 6 за допомогою пружної муфти 7, черв’ячного рудктора 8 і ланцюгової перердачі 9. Мішалка 2 обертається від вала шнека 4 через другу ланцюгову 9 і конічну зубчасту 10 пе-редачі.
Машина з роторно–шестерняним нагнітальним механізмом (рис. 124,б) забезпечує більш рівномірну швидкість випресовування завдяки використанню шестерняних роторів 11. Масу подають у приймальну воронку 1, шнеком 4 во-на рівномірно розподіляється на всій довжині шестерняних роторів 11, які наг-нітають масу і випресовують її у вигляді джгутів 19 крізь отвори матриці 13. Джгути 19 по виході з отворів обдуваються холодним повітрям із дифузора 14 і лягають на стрічку транспортера 15. Завдяки більш рівномірній швидкості вип-ресовування матриці мають 18 (машина ШПФ) і 22 (машини ШВФ і ШГФ) от-вори. Вони мають і відповідно більшу продуктивність порівняно зі шнековими машинами. Для підтримання заданої температури маси машина має корпус 12 з темперуючою сорочкою, у яку подають теплу воду.
На рис. 124,в показана схема машини марки ШВФ, у якій, на відміну від попередньої, маса з бункера 1 розподіляється вздовж шестерняних роторів 11 за допомогою нагнітальних рифлених валків 16. Крім того, машина має велику пе-редматричну камеру 18, у якій є можливість більш рівномірного розподілу тис-ку по довжині матриці. У цій машині, як і у попередніх, джгути напрямляються на стрічку транспортера 15 охолоджуючої шафи.
Необхідною умовою якісної роботи машин для формування є рівність швидкості стрічки транспортера швидкості джгутів , тобто . Якщо , то джгути з часом стають тонкими і розриваються, а при джгути товстішають і вигинаються змійкою. Тому машини з роторно–шестерняними нагнітальними механізмами забезпечують більшу якість виро-бів.
Машини з нагнітальними валками використовуються для формування пластів кондитерських мас.
Технічні характеристики деяких найбільш поширених машин неперервної дії наведено у табл. 50.
Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 418;