Машини для формування цукерок методом різання


Для отримання виробів із шарів і джгутів кондитерських мас (пралінових, збивних, грильяжних, вафельних, пастильних та ін.) використовують різальні машини.

Найбільшого поширення набули машини з дисковими (для збивних, гри-льяжних мас та ін.), струнними (для шарів вафельних мас та ін.) гільйотинними (для джгутів пралінових мас) ножами і з комбінованими різальними механіз-мами (для пастили).

Схема різального механізму з обертовими дисковими ножами показана на рис. 117,а. Дискові ножі закріплюють на валах 6 за допомогою дистанційних втулок 5 над столом 4, на який подають пласт кондитерської маси. У процесі рі-зання шар притискується до стола за допомогою притискувачів 2 і підтримуєть-ся валиком 3. Вал 6 приводиться в рух від приводного механізму за допомогою ланцюгової передачі 8, а підтримуючий валик 3 від вала 6 за допомогою зубчас-тої передачі 7.

У різальній машині звичайно розташовують два вали з дисковими ножа-ми: один для поздовжнього, а другий – для поперечного різання шару. Для цьо-го шар маси повертають на кут 90 ˚.

Для розрізання джгутів або поперечного різання поздовжньо розрізаних шарів кондитерських мас використовують машини з гільйотинними ножами (рис. 117,б). Джгути, або поздовжньо розрізані шари транспортером 10 подаю-ться під ніж 11, який закріплений на двох підпружинених (за допомогою пру-жин 12) штоках 13. Штоки 13 приводяться у вертикальний зворотно–поступаль-ний рух від одного із кулачків 17 і коромисла 14. Після зближення з джгутом, або шаром ніж рухається у горизонтальному напрямку зі швидкістю, рівною швидкості стрічки транспортера 10, від другого із кулачків 17 за допомогою штока 16, важеля 15 і коромисла 18. Після закінчення процесу різання ніж, рухаючись разом із стрічкою, підіймається уверх, виходить із маси і тільки по-тім повертається у вихідне положення. У машині з гільйотинними ножами мо-жуть монтуватись дискові різальні механізми для поздовжнього розрізання ша-рів, як це має місце, наприклад, у комбінованій різальній машині конструкції ВНДІКПа.

Для розрізання вафельних пластів використовують струнні різальні маши-ни (рис. 117,в). Купка із трьох вафельних шарів поздовжньо подається по спус-кові 19 на поворотний стіл 20, який повертає її на кут π/2 рад. Ланцюговий транспортер 21 подає купку на робочий стіл до упору 24. На неї опускаються притискувачі 22 і штовхач 23 протискує шар крізь рамку зі струнними ножами 25 до упору 28. Крайні обрізки захоплювачами 29 видаляються у бункер 30. На розрізаний шар опускаються притискувачі 26 і штовхач 27 протискує його крізь другу рамку зі струнними ножами 25. Обрізки видаляються у бункер 31, а на

 
 

столі 32 залишається купка корпусів цукерок. Штовхачі 23 і 27 мають індиві-дуальні приводи, які управляються кінцевими вимикачами. Після закінчення процесу штовхачі і притискачі повертаються у вихідне положення і процес пов-торюється знову.

Були розроблені конструкції машин з обертовими струнними ножами (рис. 117,д), у яких джгути (або поздовжньо розрізаний пласт) подають на стрічковий транспортер 50, котрий транспортує їх під струнні ножі 48, закріп-лені на обертовому валу за допомогою розеток 49. Швидкість стрічки транспор-тера і лінійна швидкість обертання ножів однакові. Однак у зв’язку з тим, що зріз у таких машинах косий, а не прямий, вони не набули поширення.

Для розрізання шарів пастильної маси на окремі вироби використовують комбіновані пастилорізальні машини (рис 117,г). Шари пастильної маси пода-ють на стрічковий транспортер 34, стрічка якого попередньо посипається цук-ровою пудрою з вібросита 33, зі стрічки транспортера 34 шари переходять на шестистрічковий транспортер 35. При переході шари підтримуються проміж-ним валиком 3. Транспортер 35 подає їх під дискові ножі 36 з підтримуючим прогумованим валком 3, де розрізаються на окремі стрічки, ширина яких дорів-нює довжині виробів. Швидкість стрічок транспортера, лінійна швидкість обер-тання дискових ножів і підтримуючих валиків однакові, що забезпечує потріб-ну якість різання. Обрізки бокових сторін пластів падають вниз і виводяться з машини шнеком 38. Розрізані уздовж шари подаються під поперечні ножі 41, до яких вони наближаються за допомогою напрямного 39 і підтримуючого 40 ба-рабанів. Поперечні ножі переміщуються ланцюговим конвеєром зі швидкістю стрічок транспортера 35, врізаються в шар маси і розрізають його на окремі ви-роби. Вироби виштовхуються із проміжків між ножами за допомогою штовха-чів 42, які переміщуються за допомогою нерухомого копіра 43. Пастила падає на дерев’яні решета, які подаються ланцюговим конвеєром 47. Щоб пастила не потрапляла у проміжок між решетами, транспортер 47 у цей час рухається з прискоренням. Поперечні ножі після вивільнення від виробів транспортером подаються до барботера 45, крізь отвори якого подається вода і обмиває ножі. Вода зливається у лоток 44 і виводиться із машини. Для запобігання розбриз-куванню води, а також травмуванню людей ножами, вони мають огородження 37 і 46. Огороджені також повинні бути усі приводні механізми машини.

Технічні характеристики різальних машин наведено у табл. 48.

 

Таблиця 48. Технічні характеристики різальних машин

Показники Зі струнними ножами З дисковими ножами З гільйо-тинними ножами ШРГ З комбінованими ножами
В9 “Рони-до” “Шоко-тех” Дисково–гільйотинними ВНДІКП Пастило-ріжуча
Продуктивність, кг/год 250–300 До 850 423–732
Діаметр робочого органу (струни чи диска), м 0,0005 0,0005 0,1–0,135 0,4 0,135 0,1
Швидкість руху пластин, м/с 0,16 0,02–0,04
Загальна потужність електродвигунів, кВт 1,32 1,0 2,8 1,0 1,25
Габаритні розмі-ри, мм: довжина ширина висота


Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 442;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.