Потоково–механізовані лінії макаронного виробництва


Потоково–механізовані лінії для виробництва довгих і короткорізаних ви-робів відрізняються лише організацією технологічного процесу та конструктив-ними особливостями устаткування.

Схеми потоково–механізованих ліній для виробництва короткорізаних макаронних виробів наведено на рисунку 67, а, б. Ці лінії відрізняються конс-трукцією використаних у них сушарок. У лініях зі схемою а) використовуються стрічкові, а зі схемою б) – барабанні сушарки.

Борошно з борошновоза 1 на підприємство (рис. 67, а) подається аеро-зольтранспортом крізь багатопозиційний перемикач 2 у силоси 3 для зберіган-ня, а на виробництво – дозаторами 4, шнеком 5 і аерозольтранспортом, до складу якого входять живильник 6, матеріалопровід та бункер–розвантажу-

вач 7. Далі воно очищується на просіювальній машині 8 і подається в розван-тажувач 9 преса для формування макаронних виробів.У пресі дозатором 10 бо-


рошно дозується і подається разом з рідкими напівфабрикатами (емульсією або водою) в корита 11 для попереднього і кінцевого замісу тіста під атмосферним тиском. Потім шлюзовим затвором 12 тісто передається в корито 13 для ва-куумного замісу, де з тіста видаляється повітря. Тісто запресовується шнеком (або шнеками) 14 у пресувальну головку 15, продавлюється крізь отвори матриці, утворюючи пасма, які ріжучим механізмом 16 розчленовуються на окремі вироби і, щоб запобігти злипанню, обдуваються повітрям із обдувача 17. Вологі вироби напрямляються у верхній лоток п’ятиярусного вібропідсушувача 19, потім вібролотком 20 і похилим елеватором 21 у попередню 22, а далі у кін-цеву 23 сушарки, де спочатку висушуються до 19…21%, а потім до стандартної вологості 13%. Сухі вироби витримуються перед фасуванням на автоматі 25 у стабілізаторі–накопичувачеві 24 для вирівнювання їх властивостей (вологості, температури) і релаксації напружень. У пакувальному автоматі 25 макаронні вироби фасуються і пакуються в паперові або полімерні пакети.

У лінії, кінцева ділянка якої показана на рисунку 67, б, після вібропід-сушувача 19 макаронні вироби послідовно передаються на чотири барабанні су-шарки 26, де висушуються до 13% вологості, а потім – у віброохолоджувач 27, який за конструкцією подібний до вібропідсушувача 19, після чого упакову-ються на автоматі 25.

Лінія для виробництва довгих макаронних виробів відрізняється від ліній для виробництва короткорізаних устаткуванням для формування, розрізання, розвішування і сушіння вологих та стабілізації і пакування сухих виробів. Во-логі макаронні вироби (рис. 67, в), сформовані на пресі, оснащеному тубусними матрицями, подаються на саморозвішувач 28, де вони розвішуються на бастуни, а їх кінці підрівнюються. Висушуються вироби у сушарках для попереднього 29 і кінцевого 30 сушіння, охолоджуються в охолоджувальному пристрої 31, збе-рігаються в стабілізаторі–накопичувачі 32 підвішеними на бастунах, знімають-ся і розрізаються до заданих розмірів на механізмові знімання 33. Готові вироби пакуються на пакувальному автоматі (на рисунку не показаний) в паперові або полімерні пакети.

Описані раніше схеми мають лінії, які виготовляють у Росії та фірмою „Брайбанті” (Італія). Лінії інших фірм відрізняються конструкцією устаткуван-ня. Принципово відрізняється від описаних схема лінії для виробництва довгих макаронних виробів французької фірми „Боссано”. У цій лінії макарони су-шаться не на бастунах, а в сушарках з сітчастими рамками та обертовими бара-банами, внаслідок чого здобувають прямі вироби без їх розрізання після сушін-ня і стабілізації.

Крім описаних, фірми „Брайбанті”, „Паван” (Італія) і деякі інші випус-кають лінії для виробництва макаронних виробів у вигляді мотків і гнізд. Ці лінії відрізняються від описаних раніше конструкцією устаткування для фор-мування мотків і гнізд, їх сушіння і пакування.

Технічні характеристики деяких потокових ліній наведені у табл. 23.

Таблиця 23

Технічні характеристики потокових ліній

Показники Тип або марка ліній
Б6-ЛМВ Б-6-ЛМГ Фірми „Брайбанті” з пресами Фірми „Босса-но” з пресом ВВР140/4
„Мабра-Л” „Кобра-Л”
Продуктивність по сухих виробах, кг/год.
Вироби Довгі
Тип преса Б6-ЛПШ- Б6-ЛПШ-1000 „Мабра-Л” „Кобра-Л” ВВР140/4
Кількість бастунів у лінії
Встановлена максимальна потужність електродвигу-нів, кВт 126,3 145,7 66,4 100,6
Витрати теплоти, кДж/год
Питомі втрати: Електроенергії, кВт·год/кг Теплоти, кДж/кг 0,168 0,145 – – – – – –
Займана площа у змонто-ваному стані, м2
Продуктивність на одиницю займаної площі кг/(год.· м2) 3,12 3,45
Габаритні розміри (без бо-рошняної системи, пневмо-транспортера обрізків і вакуумного насосу), мм: Довжина Ширина Висота
Маса (без технологічного навантаження), кг


Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 447;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.