Звітність як спосіб узагальнення даних поточного бухгалтерського обліку
Підприємства України згідно з Законом України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" самостійно обирають форму бухгалтерського обліку як певну систему облікових регістрів, порядку і способів реєстрації і узагальнення інформації в них. Різноманіття господарських процесів, їх відмінність один від одного, галузеві особливості господарської діяльності визначають технологію обробки облікових даних на конкретних підприємствах. Всі особливості діяльності підприємства, система і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності та контролю господарських операцій підприємство визначає в наказі про облікову політику.
Бухгалтерський облік у промисловості є одним з найважливіших джерел економічної інформації. Дані поточного бухгалтерського обліку є основою для складання фінансової звітності підприємства, що використовується як внутрішніми, так і зовнішніми користувачами.
Узагальнюючи і систематизуючи дані поточного обліку, фінансова звітність підприємства надає інформацію, насамперед, працівникам самого підприємства. Саме на звітних даних базується складання бізнес-планів підприємств, прогнозних калькуляцій собівартості готової продукції (робіт, послуг). Дані фінансової звітності використовуються також при складанні колективних договорів власника підприємства з робітниками підприємства.
Фінансова звітність є сполучною ланкою підприємства з навколишнім середовищем: підприємствами, банками, органами місцевого самоуправління тощо.
Ціль, склад і принципи підготовки фінансової звітності, а також вимоги до розкриття її елементів визначає Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності". Метою складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої і неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності і рух грошових коштів підприємства за звітний період.
Порядок надання фінансової звітності користувачам визначається чинним законодавством.
Фінансова звітність забезпечує потреби користувачів інформацією, необхідною для прийняття рішень при:
придбанні, продажі і володінні цінними паперами;
участі в капіталі підприємства;
оцінці якості управління;
оцінці здатності підприємства вчасно виконувати свої зобов'язання;
оцінці забезпечення зобов'язань підприємства;
визначенні суми дивідендів, що підлягають розподілу;
регулюванні діяльності підприємства;
інших рішеннях.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1698;