Вимоги до звітності та її види


 

Загальні вимоги до фінансової звітності викладені в ст. 11 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні". Закон наказує обов'язкове складання фінансової звітності всіма підприємствами, організаціями, установами незалежно від форм їхньої власності. Основною вимогою Закону є вимога складання звітності на підставі бухгалтерської звітності. Фінансову звітність підписують керівник і бухгалтер підприємства.

У статті 14 Закону викладений порядок надання та обнародування фінансової звітності. Зокрема, указується обов'язок подання звітності органам, у сферу управління яких входять підприємства, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам), органам виконавчої влади в порядку, передбаченому законодавством.

У даній статті Закону міститься вказівка про те, що фінансова звітність підприємства не є комерційною таємницею, крім випадків, передбачених законодавством. Так, наприклад, не є комерційною таємницею звітність публічних акціонерних товариств, товариств із обмеженою відповідальністю, банків, довірчих товариств, державних пенсійних фондів, страхових і інвестиційних фондів та інших фінансових установ. Ці організації і установи зобов'язані не пізніше 1 червня року наступного за звітним обнародувати фінансову звітність шляхом її публікації в періодичних виданнях.

Види фінансової звітності наступні [7]:

Баланс (форма № 1) – звіт про фінансовий стан підприємства, що відображає на певну дату його активи, зобов'язання і власний капітал. Формування статей балансу проводиться на підставі даних аналітичного і синтетичного обліку, показників, що містяться в журналах або меморіальних ордерах, записів у Головній книзі підприємства.

Звіт про фінансові результати (форма № 2) – звіт про доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства. Звіт складається за методикою і правилами, визначеними П(С)БО 3 "Звіт про фінансові результати" за наступними формами: для підприємств і організацій – за повною формою 2, для малих підприємств – за скороченою формою 2–М.

Звіт про рух грошових коштів (форма № 3) – звіт, який відображає надходження і видаток грошових коштів у результаті діяльності підприємства у звітному періоді. Метою складання цього звіту є надання користувачам повної, достовірної і неупередженої інформації про зміни, що відбулися в складі грошових коштів підприємства і їхніх еквівалентів за звітний період.

Звіт про власний капітал (форма № 4) – звіт, який відображає зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду. Звіт складається з метою розкриття інформації про зміни, що відбулися в складових частинах власного капіталу підприємства (нерозподіленого прибутку (непокритих збитках), додатковому і резервному капіталі, статутному або пайовому капіталі).

Примітки до фінансових звітів – сукупність показників і пояснень, яка забезпечує деталізацію і обґрунтованість статей фінансових звітів, а також інша інформація, розкриття якої передбачене відповідними П(С)БО.

Фінансові звіти містять статті, склад і зміст яких визначається відповідними Положеннями (стандартами). Стаття приводиться у фінансовій звітності, якщо існує вірогідність надходження або вибування майбутніх економічних вигід, пов'язаних з даною статтею та оцінка статті може бути достовірно визначена.

Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Баланс підприємства складається за станом на кінець дня 31 грудня звітного року. Протягом року складається проміжна (місячна, квартальна) звітність. У ній відображаються наростаючим підсумком дані, що охоплюють певний період (квартал, півріччя, 9 місяців).

Для знову створених підприємств перший звітний період може бути менше 12 місяців. Але не може бути більше 15 місяців. Звітним періодом ліквідованого підприємства є період з початку року до моменту ліквідації.

Строки здачі звітності визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. № 419 "Порядок подачі фінансової звітності". Квартальна звітність надається підприємствами в органи статистики не пізніше 25 числа місяця, що слідує за звітним кварталом, річна – не пізніше 20 лютого року, що слідує за звітним роком.

Контрольні питання для самоперевірки

 

1. Склад річної та квартальної фінансової звітності.

2. Наведіть визначення балансу.

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1760;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.011 сек.