Класифікація тари та її призначення


Тара- це товарна упаковка, вживана при перевезенні і зберіганні товарів. Вона призначена для забезпечення збереження кількості, якості товарів, оберігає їх від зовнішніх дій, втрат і псування. Всі товари і продукти, які переробляються або реалізуються підприємствами ресторанного господарства, доставляються в тарі. Різні физико-хімічні властивості сировини, продуктів, готових виробів визначають необхідність використання всіляких видів тари.

Класифікація тари виробляється по чотирьох основних ознаках:

за видом матеріалу тара ділиться на дерев'яну, скляну, металеву, тканинну, картонно-паперову, пластмасову, різну;

за мірою жорсткості, тобто здатності чинити опір механічним діям, - на жорстку, напівжорстку, м'яку;

за спеціалізацією - на універсальну і спеціалізовану; універсальна тара використовується для декількох видів товарів;

за кратністю використання тара буває одиноборотною і багатооборотною (використовуваною неодноразово). Багатооборотна тара у свою чергу ділиться на інвентарну, таку, що належить певному підприємству-постачальникові і що має його інвентарний номер, і тару загального користування, що поступає від різних постачальників; вживання багатооборотної тари дозволяє значно скоротити кількість тари, що знаходиться в звороті.

В даний час все ширше отримує вживання багатооборотна тара - тароустаткування, яка є як тарою, так і устаткуванням. Це спеціальні конструкції, що виконують одночасно роль зовнішньої тари, транспортного засобу і устаткування складів. Найбільш поширений на підприємствах ресторанного господарства уніфікований контейнер у вигляді ємкостей і засобів їх переміщення. Ці ємкості призначені для зберігання, приготування, транспортування напівфабрикатів від підприємств заготівок і промислових на підприємства ресторанного господарства, короткочасного зберігання, приготування і роздачі страв.

До тари пред'являються технічні, експлуатаційні, санітарно-гігієнічні, екологічні вимоги.

До технічних вимог відносяться вимоги до матеріалу, розмірів, а також міцність, надійність, що забезпечують повне збереження продукції і багатократне використання тари.

Експлуатаційні вимоги до тари передбачають зручність упаковки, розпаковування, приймання, перевезення, хропіння, продажу товарів.

Санітарно-гігієнічні вимоги передбачають забезпечення можливості швидкої санітарної обробки і дезенфекції.

Екологічність тари - її нешкідливість, можливість при утилізації тари виключити забруднення довкілля.

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 4121;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.