Створення форм за допомогою майстра


Для оперативного конструювання форми, а також створення багатотабличної форми доцільно використати Мастер форм. У цьому режимі система створює форму поетапно — з урахуванням відповідей користувача на її запитання.

На першому кроці необхідно в діалоговому вікні «Новая форма» клацнути мишею на рядку «Мастер форм», а зі списку таблиць і запитів (якщо створюється багатотаблична форма) вибрати те поле, яке використовуватиметься як первинне джерело даних. По тому на екрані з'явиться перше діалогове вікно Мастера форм.

Воно дає змогу відібрати за допомогою кнопок потрібні поля у вікно «Выбранные поля» — з таблиць або запитів, імена полів яких є у вікні «Доступные поля». Після відбирання полів, клацнувши мишею на кнопці «Далее», на екран викликають друге діалогове вікно Мастера форм, склад якого залежить від кількості таблиць та запитів, відібраних на першому етапі

За допомогою елементів керування одного з цих вікон вибирають головну таблицю й один із режимів — «Подчиненная форма» або «Связанная форма». У першому режимі створюється одна форма, яка міститиме один запис головної форми і відповідні записи підпорядкованої. У другому — додаткова форма, пов'язана з головною. При цьому діалогове вікно змінює свою структуру.

По клацанні мишею на кнопці «Далее» на екрані з'являється третє діалогове вікно, за допомогою якого встановлюють один із 10 стилів форми. Чим барвистішим буде стиль, тим більшу ємність пам'яті займатиме база даних і повільніше працюватиме система.

Якщо на першому етапі роботи з Мастером форм вибрано одну таблицю (запит), то на другому етапі на екрані з'являється діалогове вікно, за допомогою якого можна вибрати один із варіантів зовнішнього вигляду форми: «в один столбец», «ленточный», «табличный» або «выровненный»:

1. в один столбец - створюється форма за умовчанням, в якій всі поля розміщені в одному стовпчику і вирівняні за лівою межею;

2. ленточный - створюється форма за умовчанням у вигляді таблиці, в якій кожне значення виділене відступом;

3. табличный - створюється форма за умовчанням у вигляді таблиці (подібна на таблицю даних), але без виділення відступом;

4. выровненный - поля форми розташовуються за порядком, а їх ширина підбирається до ширини полів таблиці з фіксованим відступом від правого краю.

На третьому, останньому, етапі, коли діалогове вікно з'являється на екрані після клацання мишею на кнопці «Далее», формуються заголовки головної і пов'язаної таблиць.

Після завершення всіх етапів конструювання за допомогою Конструктора у форму можна додати різні елементи керування.



Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 438;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.