Створення таблиць в режимі конструктора. Властивості полів


Кожна таблиця БД складається із полів даних, що мають імена та типи, а також можуть мати описи. Імена полів повинні містити не більше 64 символів, не можуть починатися з пробілу (краще пробіл взагалі не вставляти), в імені не має бути знаків «.», «!», «’», «[», «]». Тип даних визначає, значення якого типу можуть бути вміщені у поле, що створюється.

Існує 3 режими для створення структур таблиць:

- режим конструктора;

- режим майстра;

- створення таблиці шляхом введення даних.

Для створення нової таблиці в режимі конструктора відкривають вкладку Таблицы, після чого використовують один із таких способів:

1. активізують кнопку Создать, у результаті чого на екрані дисплея з'являється вікно Новая таблица. Із переліку режимів, за допомогою яких створюється таблиця, вибирають Конструктор й активізують кнопку ОК;

2. із головного меню активізують команди Вставка/Таблица, в результаті чого на екрані дисплея з'являється вікно Новая таблица. Із переліку режимів, за допомогою яких створюється таблиця, вибирають Конструктор й активізують кнопку ОК.

3. в основному вікні БД активізують команду Создание таблицы в режиме конструктора.

Після цього таблиця відкривається в режимі конструктора. Є ще режим таблиці, в якому відображуються (або вводяться) її дані. Перемикання між режимами відбувається за командами Вид/Конструктор таблиц (чи Режим таблицы) або за допомогою кнопки Вид панелі інструментів.

Під час вибору режиму Конструктор таблиці Access запропонує на екрані табличну структуру (не плутати з таблицею бази даних!), кожний рядок якої містить інформацію про одне поле: ім'я, тип даних, властивості поля, опис коментарів для користувача.

У вікні конструктора таблиць визначають імена полів та їхні типи відповідно до проекту. Після введення імені поля у стовпці Имя поля вибирають тип даних поля. Для цього у стовпці Тип данных встановлюють курсор, після чого у стовпці з'являється кнопка списку. Розкривши список, можна побачити перелік всіх типів даних і вибрати потрібний (за замовчуванням Текстовый).

У колонку Описание вводять опис даних, які міститимуть поле. За умови додавання нових даних у поле текст опису з'явиться в рядку статусу. Заповнювати опис необов'язково.

У нижній частині вікна (Свойства поля) можна змінити такі параметри, як розмір поля, його формат, кількість десяткових знаків, формат виведення полів тощо. Тут є 2 закладки з властивостями полів: Общие та Подстановка. Нижче буде розглянуто властивості всіх типів полів.

У разі необхідності в таблиці можна створити ключове поле.

Перехід між комірками автоматично зберігає введення характеристик поля у попередню комірку. Перехід здійснюється за допомогою клавіш переміщення курсору, табуляції (праворуч — клавіша Tab, ліворуч — комбінація Shift+Tab) та клавіші Enter.

Після створення структури таблиці в режимі конструктора таблиць треба її закрити (активізувати кнопку Ж або натиснути на клавіші Ctrl +F4). В результаті на екрані дисплея з'являється запит для визначення імені таблиці.

Властивості полів, що знаходяться в закладці Общие, розглянемо у вигляді таблиці:

№ п/п Властивість поля Типи даних Опис
1. Размер поля текстовий Визначає максимальну довжину текстового поля від 1 до 255 в символах. За замовчуванням поле має 50 символів.
числовий Обмежує допустимі значення числового поля. Може приймати значення: 1. байт (цілі числа від 0 до 255); 2. целое (цілі числа від -32768 до +32767); 3. длинное целое (цілі числа від -2147483648 до +2147483647, це значення встановлене за замовчуванням); 4. одинарное с плавающей точкой (дробові числа від –3,4х1038 до +3,4х1038 з точністю до 7 знаків); 5. двойное с плавающей точкой (дробові числа від –1,797х10308 до +1,797х10308 з точністю до 15 знаків); 6. код репликации (глобальний унікальний ідентифікатор, використовується при реплікації БД); 7. действительное.
лічильник Може приймати одне з 2-х значень: 1. длинное целое (цілі числа від -2147483648 до +2147483647, це значення встановлене за замовчуванням); 2. код репликации (глобальний унікальний ідентифікатор, використовується при реплікації БД).
2. Формат поля   (Визначає формат відображення даних. Його можна вибрати з уже створених форматів або створити новий.) текстовий, поля МЕМО Для задання формату цих полів використовують 4 спеціальні символи: 1. @ – обов’язковий текстовий символ або пробіл (лише наступний); 2. & – необов’язковий текстовий символ (лише наступний); 3. < – перетворює всі наступні символи на малі; 4. > – перетворює всі наступні символи на великі. Можна також задати колір відображення значень даного поля, наприклад: @[Колір] Значення Кольору вказується користувачем з множини: Черный, Синий, Зеленый, Лиловый, Красный, Бирюзовый, Желтый, Белый.
числовий, грошовий та лічильник Формати для цих типів даних визначені середовищем Access: 1. основной (числа відображаються так, як вони введені, цей формат використовується за замовчуванням); 2. денежный (числа виводяться в гривневому форматі); 3. евро (числа виводяться в форматі євро); 4. фиксированный (виводиться принаймні один розряд); 5. с разделителями разрядов (числа виводяться з роздільниками груп розрядів); 6. процентный (значення помножується на 100 і додається символ %, за замовчуванням кількість десяткових знаків становить 2); 7. экспоненциальный (числа відображаються в експоненціальній формі, наприклад: 3,46Е+03). Можна також задати колір відображення значень даного поля.
дата/час Формати для цих типів даних визначені середовищем Access: 1. полный формат даты (09.03.2005 19:15:47); 2. длинный формат даты (9 березня 2005 р.); 3. средний формат даты (09-Бер-05); 4. краткий формат даты (09.03.2005); 5. длинный формат времени (19:15:47); 6. средний формат времени (7:15); 7. краткий формат времени (19:15).
логічний Формати для цих типів даних визначені середовищем Access: 1. Истина/Ложь; 2. Да/Нет; 3. Вкл/Выкл.
гіперпосилання Для цих полів використовуються наступні символи: 1. < – перетворює всі наступні символи на малі; 2. > – перетворює всі наступні символи на великі.
3. Маска ввода   (Визначає шаблон, якому мають відповідати дані, що вводяться в поле.) текстовий, дата/час Для полів цих типів даних існує стандартний набір масок введення, також можна створювати власні маски, використовуючи призначені для цього спеціальні символи.
числовий, грошовий Для полів цих типів визначено такі спеціальні символи для створення користувацьких масок введення: 1. 0 – цифра (обов’язковий символ); 2. 9 – цифра (необов’язковий символ); 3. # – цифра або пробіл (необов’язковий символ); 4. L – буква (обов’язковий символ); 5. ? – буква (необов’язковий символ); 6. А – буква або цифра (обов’язковий символ); 7. а – буква або цифра (необов’язковий символ); 8. & – довільний символ або пробіл (обов’язковий символ); 9. С – довільний символ або пробіл (необов’язковий символ); 10. . , : ; - / – десятковий розділовий знак, розділові знаки груп розрядів, часу або дати; 11. < – перетворює всі наступні символи на відповідні літери нижнього регістру; 12. > – перетворює всі наступні символи на відповідні літери верхнього регістру.
4. Подпись всі типи даних Визначає текст для виведення у таблицях, формах і звітах, який може бути відмінний від імені поля
5. Значение по умолчанию всі типи даних, крім лічильника та полів об’єкта OLE Визначає встановлене за замовченням значення, яке автоматично з'являється в полі при додаванні нових записів.
6. Условие на значение всі типи даних, крім лічильника та полів об’єкта OLE Визначає умову, яку мають задовольняти дані, що вводяться в поле.
7. Сообщение об ошибке всі типи даних, крім лічильника та полів об’єкта OLE Визначає повідомлення, яке з'явиться в інформаційному вікні Access, якщо дані, що вводяться, порушують умову, введену у властивість поля Условие на значение.
8. Обязательное поле всі типи даних, крім лічильника Визначає, чи обов'язково вводити дані в поле. Поки не буде заповнене поле, для якого встановлена ця властивість, Access не дозволить далі продовжувати введення даних.
9. Пустые строки текстовий, поле МЕМО, гіперпосилання Визначає, чи можуть бути рядки нульової довжини (тобто порожні рядки).
10. Индексиро-ванное поле всі типи даних, крім полів МЕМО, полів об’єкта OLE та гіперпосилань Визначає індекс поля (індекси використовуються для прискорення пошуку).
11. Сжатие Юникод текстовий, поле МЕМО, гіперпосилання Властивість дозволяє чи ні стискати всі символи при зберіганні, перший байт яких рівний 0.
12. Число десятичных знаков числовий, грошовий Задає кількість знаків після коми від 0 до 15. За замовчуванням приймає значення Авто. Для форматів денежный, евро, фиксированный та с разделителями разрядов кількість десяткових знаків за замовчуванням становить 2.
13. Новые значения лічильник Ця властивість встановлює спосіб генерації нових значень для полів вказаного типу. Можливі 2 значення цієї властивості: 1. последовательные (за замовчуванням); 2. случайные.


Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 641;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.013 сек.