Елементи керування у формах
Усі відомості у формі містяться в елементах керування — об'єктах форми, які служать для виведення даних на екран, виконання макрокоманд або оформлення форми. Наприклад, поле можна використати для виведення на екран у формі, кнопку — для відкривання іншої форми, а лінію або прямокутник — для поділу та групування елементів керування, щоб вони краще сприймалися користувачем. Об'єкти, поміщені у форму (наприклад, поля, текст, графіка), називаються елементами управління.
У Microsoft Access є такі типи елементів керування: поле, напис, група, перемикач, позначка, вимикач, поле зі списком, список, кнопка, рисунок, приєднана рамка об'єкта, вільна рамка об'єкта, набір вкладок, підпорядкована форма, розрив сторінки, лінія, прямокутник і додаткові елементи ActiveX.
Елементи управління бувають зв'язані, незв'язані й обчислювані:
– зв'язані - це елементи, які прив'язуються до конкретного поля таблиці чи запиту, або посилаються на нього;
– незв'язані - це елементи, які не прив'язані ні до таблиці ні до запиту (наприклад, заголовок форми). Можна використати незв'язаний елемент управління зі своїми даними, але для цього необхідно використати макрос або мову Access Basic;
– обчислювані - це елементи, що відображають результати розрахунків, які базуються на даних початкової таблиці або запиту.
Пов'язаний елемент керування приєднується до поля базової таблиці або запиту. Використовують його для відображення, введення або відновлення значень полів таблиць бази даних.
Вільний елемент керування джерела даних не має. Такі елементи застосовують для виведення на екран даних, ліній, прямокутників або рисунків.
Елемент керування, що визначається, призначений для розрахунків. Як джерело даних у ньому використовується вираз, у якому можуть бути дані полів базової таблиці або запиту, а також дані іншого елемента керування форми.
Усі елементи керування можуть бути пов'язаними, непов'язаними або такими, що визначаються.
У разі додавання у форму елементів керування, пов'язаних із полями даних таблиць або запитів, необхідно в режимі «Конструктор» відкрити список полів (команда Вид/Список полей) і «відбуксирувати» вибране поле на потрібне місце форми.
Якщо виникне потреба додати у форму одночасно кілька суміжних або несуміжних полів, то треба виділити їх при натисненій клавіші <Shift> або <Ctrl>, відповідно, і «відбуксирувати» на потрібне місце форми.
Додавання у форму непов'язаних елементів керування здійснюється за допомогою панелі керування «Панель элементов». Для цього необхідно клацнути мишею на кнопці потрібного елемента, розміщеного на панелі інструментів, а потім — на тому місці, де має бути розташований верхній лівий кут цього елемента.
Аналогічно до створення обчислювального поля у формі додаються елементи керування для логічних полів у вигляді вимикачів, позначок та перемикачів, а також розміщені списки і поля зі списками, кнопки, рисунки та ін.
Автоформи
Найшвидший спосіб створити форму - використати команду Автоформа меню, яке розкривається при виборі кнопки Новый объект панелі інструментів. Якщо у вікні БД вибрати таблицю, а потім натиснути на кнопці Новый объект панелі інструментів, або відкрити меню кнопки Новый объект і виконати команду Автоформа, то для вибраної таблиці буде створена форма за умовчанням. У формі за замовчуванням всі поля вирівняні за лівим краєм форми, а їх імена використовуються як надписи полів.
У діалоговому вікні Новая форма пропонуються такі варіанти створення Автоформ:
1. Автоформа: в столбец - створює форму за замовчуванням (всі поля розташовуються в одному стовпчику і вирівнюються по лівому краю);
2. Автоформа: ленточная - створює форму за умовчанням із представленням даних у вигляді таблиці, в якій кожне поле відділяється пропуском;
3. Автоформа: табличная - створює форму за замовченням із табличним представленням даних, розділених лініями сітки;
Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 545;