Способи розподілу каналів між базовими станціями


 

Винятково важливим питанням, що визначає значною мірою основні характеристики СМЗ, є розподіл частотних каналів між БС. Воно дозволяє забезпечити якомога більш низький рівень міжканальних завад, що впливають на завадостійкість системи. Існують три способи розподілу частотних каналів: фіксований, динамічний і гібридний.

При фіксованому розподілі кожній БС виділяється певний набір каналів. Абонентській станції при її розміщенні в певній комірці за допомогою ЦС призначається вільний канал із загального набору каналів, закріплених за базовою станцією. При переміщенні АС в іншу комірку здійснюється процедура естафетної передачі переключення каналу даної АС на відповідний вільний канал у цій комірці.

Недоліком фіксованого розподілу каналів є неефективне використання частотного спектра, оскільки в реальних умовах комірки у центрі міста можуть бути перевантажені, а комірки на периферії міста можуть мати вільні канали.

При динамічному способі будь-який із частотних каналів може бути використаний будь-якою БС. Розподіл каналів здійснюється за допомогою комп’ютера, у пам'яті якого зберігається інформація про стан кожного з каналів у зоні обслуговування і всіх змін їхнього стану в процесі роботи системи, а також про місцезнаходження АС. Таким чином, динамічний розподіл каналів дозволяє збільшити завантаженість каналів і тим самим підвищити ефективність їхнього використання і знизити ймовірність блокування виклику у випадку, коли всі канали даної комірки зайняті. Однак навантаження на пристрої управління системою зв'язку в цьому випадку зростає.

При гібридному способі розподілу кожної БС виділяється фіксований набір каналів, а також певна їх кількість для розподілу динамічним способом. Гібридний спосіб при великих навантаженнях дозволяє висувати менш жорсткі вимоги до управляючих пристроїв порівнянно з динамічним, а в межах малих значень навантаження має перевагу перед фіксованим, що виявляється у більш низькій імовірності блокування виклику. Слід зазначити, що найбільш суттєва перевага динамічного і гібридного розподілів каналів полягає в тому, що вони забезпечують вирівнювання навантаження на канал. При фіксованому розподілі це здійснюється шляхом збільшення кількості каналів, що надаються БС у місцях із зростаючим трафіком, а також зменшенням радіуса комірок.

У більшості сучасних СМЗ використовується фіксований розподіл каналів. При цьому способі за кожною БС (з круговими ДСА) закріплюється набір частотних каналів з номерами , де номер БС (від 1 до N), величина i 0, 1, 2, 3... Наприклад, у кластері розмірністю базової станції з номером 2 призначаються канали з номерами 2, 9, 18, 23 і т.д.

Якщо ДСА БС секторна, то номери закріплених каналів за кожним сектором БС визначаються співвідношенням , де кількість секторів ДСА, – номер сектора (від 1 до ). Наприклад, для , за БС у секторі №18 ( ) закріплюються канали з номерами 18, 39, 60, 81,... . З наведених прикладів видно, що при використанні антен з круговою ДСА сусідні канали на кожній БС віддалені на N номерів, а при використанні секторних антен – на номерів, що зменшує міжканальні завади.

Доцільно додатково пронумерувати канали секторів (A, B, і C при , або A, B, C, D, E, F при секторної ДСА БС) і вказати на частотному плані значення цих груп каналів, що використовуються кожною БС. У табл. 1.1 наведений приклад частотного плану для СМЗ з загальною кількістю 140 частотних каналів, БС обладнані секторними ДСА ( ), кластер складається з 7-ми комірок ( ). Позначення секторів відповідають наведеним на рис.1.9. При використанні наведеного способу позначення груп каналів номери каналів для кожного із секторів ( ) -ї БС визначаються співвідношенням

 

, (1.32)

 

де – номер БС;

– номер сектора (1,2,3 для секторів А, В і С відповідно);

– розмірність кластера;

– кількість секторів ДСА;

0,1,2...

Наприклад, у секторі 5В ( , , ) використовуються канали з номерами і т.д.

З табл. 1.1 легко визначити номери каналів, виділених для кожної з 7-ми БС. Наприклад, базової станції БС-2, ДСА якої розділена на сектори А2, В2 і С2, виділені канали 2, 23 ... 128 (у секторі А2), 9, 30 ... 135 (у секторі В2) і 16, 37 …121 (у секторі С2). Аналогічно визначаються номери каналів, виділених іншим БС.

 

Таблиця 1.1 – Розподіл каналів між базовими станціями

    Номери секторів БС
Позначення секторів
А1 А2 А3 А4 А5 А6 А7 В1 В2 В3 В4 В5 В6 В7 С1 С2 С3 С4 С5 С6 С7
Номери частотних каналів
             

 

З обліком викладеного нескладно побудувати частотний план для СМЗ з іншими значеннями кластера N, іншим загальним числом каналів у СМЗ при використанні ДСА із заданим значенням секторів.

 



Дата добавления: 2016-07-11; просмотров: 1714;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.