Система стандарту NMT


Стандарт NМТ-450 був розроблений спільно Адміністраціями зв'язку Данії, Норвегії, Швеції і Фінляндії для забезпечення автоматичним мобільним радіотелефонним зв'язком Скандинавських країн.

Абонентські станції в стандарті NМТ-450 повністю сумісні з усіма базовими станціями системи незалежно від країни. Після введення в експлуатацію система набула такої популярності, що незабаром стала перевантаженою. Для збільшення кількості каналів був розроблений на базі стандарту NМТ-450 удосконалений варіант цієї системи – NМТ-900. Для неї були виділені дві більш широкі смуги частот (по 25 МГц) у діапазоні 900 МГц. Вналсідок цього кількість каналів істотно збільшилася (до 1999) порівнянно з кількістю каналів у системі NМТ-450 (180 каналів).

До складу мережі входять ЦКРЗ – центр комутації рухомого зв'язку; БС – базові станції; АС– абонентські (рухомі) станції. У стандарті NМТ-450 передбачено використання комірок двох видів – малих (радіус 2...5 км) і великих (радіус 5...20 км). На першому етапі організації зв'язку територія обслуговування покривається великими комірками. Зі збільшенням навантаження всередині великих стільників будуються маленькі комірки. Старі комірки не ліквідуються, а перепрограмуються в ЦКРЗ і функціонують поряд з маленькими, що дозволяє збільшити ємність системи зв'язку.

БС у межах одного кластера працюють на різних частотах. На кожній БС один канал використовується як канал управління (виклику в напрямку АС і доступу у зворотному), а інші канали є робочими. Тип каналу маркірується відповідним кодом у форматі сигналізації. Це означає, що канал управління може тимчасово використовуватись як розмовний, а у випадку несправності каналу управління будь-який робочий можна перетворити в канал управління шляхом простої заміни канального коду. Абонентські станції в черговому режимі настроєні на прийом сигналів, що надходять по каналу виклику.

Всі службові сигнали є цифровими і передаються двійково-десятковим кодом із швидкістю 1200 Бод з використанням швидкої частотної маніпуляції (FSК). Цифровий сигнал, визначений як логічна одиниця, являє собою один період коливання з частотою 1200 Гц, а сигнал логічного нуля – 1,5 періоду коливання з частотою 1800 Гц.

Передача службових сигналів здійснюється 166 розрядними кадрами. У кадрі розміщені сигнали тактової і циклової синхронізації, службові сигнали та контрольні біти для захисту від помилок.

Зміст службової інформації переноситься десятковими цифрами від 0 до 9, які кодуються двійково-десятковим кодом (кожна цифра від 0 до 9 кодується чотири-розрядним двійковим кодом). Обсяг службової інформації становить 16 десяткових цифр, для передачі яких використовується 64-розрядний двійково-десятковий код. До складу службової інформації входять: номер радіоканалу, тип кадру, код зони обслуговування ЦКРЗ, номер АС (що викликає або який викликається). Для підвищення вірності передачі інформаційні біти двійково-десяткового коду доповнюються бітами парності. Кожному переданому службовому сигналу відповідає робочий кадр певного типу.

Організація вхідних і вихідних з'єднань, естафетної передачі АС і роумінгу в системі NМТ-450 здійснюється відповідно до раніше розглянутих протоколів вказаних процесів. Розходження складається лише в найменуванні каналів: прямий канал управління називається каналом виклику, а зворотний канал управління – каналом доступу. Контроль якості зв’язку здійснюється за рівнем контрольного (пілотного) сигналу з частотою 4 кГц. Контрольний сигнал передається від БС до АС, ретранслюється і вимірюється на базовій станції контрольним приймачем.

До складу системи NMT-450 входить устаткування ЦКРЗ, БС, АС. ЦКРЗ забезпечує управління і контроль за роботою всіх БС і АС. У пам'яті ЦКРЗ зберігаються дані про абонентів і стан мережі в цілому. ЦКРЗ забезпечує встановлення з'єднання між АС; контроль за якістю зв'язку; перемикання АС на новий канал у процесі естафетної передачі АС; пошук АС на території, що обслуговується (роумінг); діагностику стану системи; тарифікацію.

Центри комутації побудовані на базі типової електронної телефонної станції з програмним управлінням DХ 2000МТХ та її модифікаціях. Функції ЦКРЗ можуть виконувати цифрові АТС типу ЕWSD і 5ESS.

Стандарт NМТ передбачає централізовану комутацію і управління з'єднаннями з використанням багатостанційного доступу з МДЧР, тому до складу БС входять передавачі і приймачі кожного з радіоканалів. Антени можуть бути з круговими або секторними ДСА. Прийом однократний.



Дата добавления: 2016-07-11; просмотров: 1426;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.