Встановлення граничних стовпчиків і світлофорів
Граничний стовпчик-це сигнальний знак, що вказує межу, у якій може знаходитися на колії рухомий склад, не порушуючи безпеки руху по сусідній колії. На коліях граничний стовпчик установлюється за центром переводу, де відстань між осями розбіжних колій дорівнює 4,1 м. При наявності кривих дільниць колії місце встановлення граничного стовпчика визначається розрахунком. Відстань від граничного стовпчика до центру переводу залежить від марки хрестовини, а при наявності – від їх радіусу. схеми встановлення граничних стовпчиків приведені на рисунку 5.1.
а) при розбіжних прямих коліях
б) при наявності кривої дільниці колії
Рисунок 5.1 – Схеми встановлення граничних стовпчиків:
Р – відстань від осі колії до граничного стовпчика до на прямій дільниці колії; Р + Δ – те ж, у межах кривої.
При е ³ 4,1 м ізостик розташовується з урахуванням застосування за торцем хрестовини рубок стандартної довжини 12,5 і 6,25 м.
Світлофори встановлюються з правої сторони колії по ходу руху з дотриманням габариту наближення будівель. По конструкції світлофори розділяються на щоглові, карликові і консольні. Щоглові встановлюються у міжколійях е = 2450 мм, на головних коліях і крайніх станційних - 3100 мм; карликові - у міжколійях е = 1920 мм, на крайніх коліях - 3100 мм.
Щоглові світлофори бувають залізобетонні і металеві і встановлюються у міжколійях е ³ 5200 мм; металеві без сходів (із складаними сходами) - у міжколійях е ³ 5040 мм. Карликові бувають з однією головкою і з двома: з одною головкою встановлюються у міжколійях е ³ 4200 мм; карликові з двома голівками - у міжколійях е ³ 4500 мм.
По призначенню світлофори діляться на поїзні і маневрові. Поїзні, у свою чергу, за призначенням бувають вхідними, вихідними і маршрутними.
Існує три схеми установки вихідних світлофорів: перша - граничний стовпчик, що обмежує довжину даної колії, знаходиться в одному міжколійї з вихідним сигналом з колії. Відстань від центра переводу до сигналу визначається таким же способом, як і до граничного стовпчика;
друга - сигнал, що знаходиться в різних міжколійях з граничним стовпчиком для даної колії, встановлюють в створі з ізолюючим стиком на відстані 3,5 м за граничним стовпчиком у бік хрестовини;
третя - вихідний сигнал, за яким укладений протишерсний стрілочний перевід, може бути встановлений в створі зі стиком рамної рейки, на відстані а від центра переводу.
Рисунок 5.2 – Варіанти установки вихідних світлофорів
Вхідні світлофори при тепловозній тязі встановлюють на відстані не менше 50 м від гостряка першого по ходу стрілочного переводу або від граничного стовпчика, якщо перший стрілочний перевід пошерсний. На електрифікованих лініях вхідні сигнали віддаляються від першої стрілки на 300 м з урахуванням повітряного проміжку, який відділяє контактну мережу станції від контактної мережі перегону. Вхідні сигнали визначають межу станції на одноколійних лініях . На двоколійних лініях вхідні світлофори встановлюють окремо по кожній головній колії.
Рисунок 5.3 - Схема установки вхідних світлофорів
Дата добавления: 2016-06-29; просмотров: 5416;