Основні види стрілочних переводів
Стрілочні переводи - це пристрої, призначені для переводу рухомого складу з однієї колії на іншу, незалежно від її довжини. Для переводу рухомого складу також використовуються поворотні кола (довжина составу обмежена діаметром кола). Стрілочні переводи діляться на одиночні, подвійні (здвоєні) і перехресні. Одиночні бувають: звичайні, симетричні і несиметричні. Подвійні бувають симетричні, несиметричні і перехресні.
При проектуванні станцій важливе значення має рішення питання про застосування стрілочних переводів. Це впливає на швидкість руху поїздів по станції, експлуатаційні витрати, можливість наступної перебудови.
Стрілочні переводи класифікуються також по:
- марці хрестовини: 1/18, 1/11, 1/9, 1/8, 1/6, 1/4,5 та інші;
- конструкції хрестовини: із рухомим сердечником, із суцільнолитою хрестовиною, розбірна, звичайна;
- типу рейок: Р75, Р65, Р50, Р43.
Стрілочний перевід складається з трьох основних частин:
- стрілка - рухомі гостряки, переводний механізм, з’єднувальні тяги, дві рамних рейки;
- з’єднувальних рейкових ниток;
- хрестовина і контррейки.
Стрілочні переводи зображуються в осях колій і у рейкових нитках.
Одиночний стрілочний перевід (або звичайний) - це стрілочний перевід, у якого одна колія є продовженням основної колії, а інша відхилена під кутом хрестовини.
Рисунок 3.1 - Звичайний стрілочний перевід: а – у нитках рейок, б – у осях колій
Основні розміри стрілочних переводів:
Lп - повна довжина стрілочного переводу, Lп = a + b;
m1 - відстань від переднього стику рамної рейки до початку гостряків;
a = a0 + m1,
де a0 - відстань від початку гостряків до центру (Ц) стрілочного переводу;
b = b0 + p,
де b0 - відстань від центру до математичного центру хрестовини (МЦК)
q - відстань від МЦК до заднього стику хрестовини (хвоста хрестовини);
Rп - радіус переводної кривої;
a - кут хрестовини,
tg a - марка хрестовини стрілочного переводу.
Симетричний стрілочний перевід - стрілочний перевід, у якого обидві колії відхиляються в різні сторони під рівними кутами.
Рисунок 3.2 – Одиночний симетричний стрілочний перевід
Переваги застосування: скорочення довжини стрілочної горловини, і, як слідство, зменшення капітальних витрат при будівництві; поліпшення умов вписування рухомого складу в переводну криву.
Недоліки застосування: зниження швидкості руху на бічну колію; складність перебудови горловини; при відхиленні на кут α/2 значно збільшуються радіуси перевідних кривих (при хрестовинах марок 1/9 і 1/11 до 400 і 500 м). Застосовуються такі переводи у гіркових горловинах сортувальних парків.
Несиметричні стрілочні переводи-це переводи, у яких обидві колії відхиляються від осі колії під різними кутами (застосовуються у важких умовах із дозволу Укрзалізниці).
Подвійні стрілочні переводиукладають рідко. Вони бувають симетричні і несиметричні, які, у свою чергу, розділяються на односторонні і різносторонні.
Рисунок 3.3 – Подвійні стрілочні переводи (симетричний і несиметричний): а – у нитках рейок; б – у осях колій
Переваги застосування: скорочення довжини стрілочної горловини. Недоліки застосування: складність конструкції; недосконалість конструкції гостряка і, як слідство, погіршення умов безпеки руху. Застосовуються тільки на інших станційних коліях.
Перехресні стрілочні переводи,які укладаються у місці перетину двох колій,включають чотири пари гостряків, дві гострі хрестовини з контррейками і дві спеціальні тупі хрестовини).
Рисунок 3.4 - Перехресний стрілочний перевід (зображення у нитках і в осях)
1-8 – гостряки; 9-10 – гострі хрестовини; 11-12 – тупі хрестовини
3.2 Глухі схрещення
Глухі схрещення влаштовують у місці перетину двох колій, коли не потрібно забезпечити перевід рухомого складу з однієї з цих колій на іншу. Найбільше часто застосовують глухі схрещення марок 2/11, 2/9 і 2/6. Також застосовуються глухі схрещення під кутом 45º і 90º.
Рисунок 3.5 - Глухе схрещення
Дата добавления: 2016-06-29; просмотров: 3760;