Встановлення та зміна параметрів сторінки.


Друковані документи діляться на сторінки. Параметри, які задаються в процесі форматування сторінок, діють у межах всього документа. Word дозволяє використовувати параметри, встановлені на рівні форматування сторінки, не на весь документ, а на окремі його частини, які називаються розділами. Новий документ створюється на основі певного шаблону. Проте іноді даний шаблон не влаштовує користувача і з’являється потреба зміни існуючого шаблону. Якщо такі відмінності стосуються параметрів сторінок, то потрібно визначити нові параметри до створюваного документа. Якщо перевизначити розміри аркуша або полів уже після введення тексту у документ, то зміниться розподіл тексту на сторінці, а також загальне компонування документа.

Починаючи створення документа, потрібно подумати про розмір сторінок та їхній вигляд. Стандартними розмірами сторінок є А5 (148мм´210мм), А4 (210мм´297мм), А3 (297мм´420мм). На формат А4 розраховані більшість принтерів. Сторінка може бути орієнтована широким боком по вертикалі (книжкова орієнтація) або по горизонталі (альбомна орієнтація). Між текстом і краями сторінки документа розташовані порожні ділянки – поля. Розрізняють верхнє, нижнє, ліве і праве поля.

Щоб встановити параметри сторінок у створюваному документі потрібно виконати команду меню ФАЙЛ ] ПАРАМЕТРИ СТОРІНКИ. У відповідь відкриється діалог, який складається з чотирьох вкладок:

Вкладка РОЗМІР ПАПЕРУ дозволяє вибрати стандартні розміри із списку форматів, які підтримує Word. Якщо ні один із стандартних розмірів не підходить, то слід вибрати в списку форматів елемент СПЕЦІАЛЬНИЙ і для нього вказати ширину і висоту. В полі ОРЄНТАЦІЯ потрібно вказати орієнтацію документа: КНИЖКОВА (рядки документа паралельні короткій стороні аркуша) або АЛЬБОМНА (рядки паралельні довгій стороні аркуша). В разі зміни орієнтації документа з книжної на альбомну Word використовує розміри верхнього і нижнього полів для правого і лівого поля. При переході з альбомного на книжковий формат праве і ліве поле стають відповідно нижнім і верхнім. В полі ЗРАЗОК зображується зразок, який відповідає вибраним параметрам. Розглянуті раніше команди форматування впливають безпосередньо на виділені фрагменти. Тому їх називають командами безпосереднього форматування. Цей спосіб зручний у тих випадках, коли потрібно змінити формат одного або декількох абзаців. Однак якщо потрібно надати єдину форму всьому документу, то зручніше один раз підібрати шрифт, розміри полів та інші атрибути і зберегти їх значення в так званому стилі з власним іменем. Наприклад, при підготовці книг слід один раз вказати, як оформити заголовок книги, заголовки розділів і сам текст. Тоді при оформленні документа не потрібно вникати в тонкощі оформлення, досить просто вибрати готовий стиль. Для вибору стилю слід розкрити список стилів панелі інструментів ФОРМАТУВАННЯ і вибрати потрібний. Для створення нового стилю можна вибрати зразком будь-який оформлений абзац. Для цього цей абзац потрібно виділити, відкрити список стилів, ввести в рядку введення цього списку ім’я, під яким буде збережено стиль і натиснути клавішу ENTER.

За допомогою вкладки ПОЛЯ визначаються розміри полів. Поля – це відстані від тексту до краю паперу. Значення полів вводяться в лічильники ВЕРХНЄ, НИЖНЄ тощо. У лічильниках ВІД КРАЮ КОЛОНТИТУЛА встановлюються відстані від краю аркуша до верхнього і нижнього колонтитулів (у залежності від місця розташування – на верхньому або на нижньому полі сторінки – колонтитули бувають верхніми і нижніми). Колонтитул – це текси і/або малюнок, що друкується зверху або знизу кожної сторінки документа. Текст і графічні об’єкти звичайно друкуються в робочій області, тоді як верхній і нижній колонтитули та номери сторінок друкуються на полях сторінки. У полі ЗРАЗОК висвітлюється зразок того, як документ буде виглядати у відповідності до заданих параметрів. При друкуванні документу на обох сторонах листка паперу і активізуємо опцію ДЗЕРКАЛЬНІ ПОЛЯ. Це забезпечить правильну розстановку полів, коли ліві і праві відступи не рівні між собою. Величину зовнішніх відступів потрібно вказати у вкладці ЗОВНІШНЯ, внутрішніх – ВНУТРІШНЯ, які з’являються при активній опції ДЗЕРКАЛЬН ПОЛЯ. Якщо опція 2 СТОРІНКИ НА ЛИСТІ активна, то на одному листку друкуються дві сторінки.

Вкладка МАКЕТ використовується для завдання деяких параметрів макета сторінки. Насамперед це стосується колонтитулів: вони можуть бути як однаковими, так і різними для парних і непарних сторінок. У цій вкладці у списку ПОЧАТИ РОЗДІЛ вибирається початок поточного розділу: ПОТОЧНА, НОВА КОЛОНКА, НОВА СТОРІНКА, ПАРНА СТОРІНКА, НЕПАРНА СТОРІНКА.

На вкладі ДЖЕРЕЛО ПОДАЧІ ПАПЕРУ можна прийняти установки за умовчанням. Це означатиме подачу паперу для друку з лотка принтера. В цій вкладці вказується спосіб подавання паперу на принтері для першої та наступних сторінок.

Усі встановлені параметри сторінок можна використовувати за умовчанням, тобто застосовувати до наступних створюваних документів. Для цього після настроювання сторінки потрібно клацнути по кнопці ЗА УМОВЧУВАННЯМ. Має з’явитись попередження щодо змін, які вносяться, відображатимуться в усіх документах, створюваних на основі обраного шаблону.

Наприклад, в даному документ встановлені такі параметри: верхнє та нижнє поля – 2 см, ліве – 3 см, праве – 1,5 см, книжкова орієнтація паперу, формат паперу А4, відстані від краю сторінки до верхнього колонтитулу 1 см, а до правого – 0 см [1,3].



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 3240;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.