Система магнітного дуття.
Для сходження дуг з контактів і відведення у дугогасильну камеру існують системи магнітного дуття. (Рис. система магнітного дуття.)
(Рис. система магнітного дуття.)
Котушка 1 магнітного дуття увімкнена у коло струму , який вимикається . Створений нею магнітний потік Ф за допомогою полюсів 3 та осердя 2 підводиться до зони горіння дуги біля входу у дугогасильну камеру 4 . Взаємодія струму дуги I з магнітним полем напруженістю Н приводить до появи діючої на дугу ел.динамічної сили Fед, яка заганяє дугу довжиною ℓд у камеру.
- магнітна стала
У зоні горіння дуги (у повітряному проміжку Δ між пластинами 3) напруженість поля відповідно до закону повного струму буде:
Підставивши один вираз у інший отримаємо :
Тобто, у системі з котушкою послідовного дуття напрямок Fед не залежить від напрямку струму. Це дозволяє використовувати вказану систему, як при постійному, так і при змінному струмі. Але при змінному струмі із-за вихрових струмів мож виникнути зсув по фазі між струмом дуги і результуючою напруженістю магнітного поля в зоні горіння дуги , що може привести до закиду дуги в камеру.
При невеликих струмах магнітопровід послідовного дуття не повинен насичуватися. Тоді майже все МРС котушки компенсується спаданням магнітного потенціалу в повітряному проміжку , і напруженість магнітного поля у ньому буде максимальною, що сприяє збільшенню Fед. При великих струмах магнітопровід доцільно ввести у насичення. У результаті магнітний опір стає великим, що знижує напруженість магнітного поля в зоні розташування дуги. Зменшує силу Fед та інтенсивність гасіння дуги , внаслідок чого знижується перенапруга при її гасінні.
Існують системи і паралельного дуття. При цьому котушка, яка створює потік Ф, має сотні витків тонкого проводу і підключається на повну напругу джерела живлення. Ця котушка створює в зоні горіння дуги напруженість Н :
Контактор з паралельною котушкою магнітного дуття реагує на напрямок струму.
Недоліком є необхідність підвищення рівня ізоляції котушки з урахуванням повної напруги кіл керування. Замість котушки можна застосувати постійний магніт. За своїми властивостями така система аналогічна системі з котушкою паралельного магнітного дуття. Паралельне дуття при гасінні дуги змінного струму не застосовують, так як практично неможливо узгодити напрям магнітного потоку з напрямом струму дуги , щоб отримати однаковий напрям Fед у будь-який момент часу.
Пускачі.
Пускач – комутаційний апарат , який призначений для пуску , зупинки та захисту електродвигунів без введення та виведення у їх коло опорів.
Пускачі здійснюють захист ЕД від струмів перенавантаження. Поширеним елементом такого захисту є теплові реле, вмонтовані у пускач. Принцип дії пускачів і призначення деталей аналогічне контактору.
Магнітний пускач – пристрій з триполюсним контактором, двома тепловими реле і кнопками керування.
Ел. магнітний привод контакторів та пускачів при відповідному виборі параметрів може здійснювати функції захисту ел. обладнання від роботи при зниженій напрузі.
Якщо ел. магнітна сила, яка розвивається приводом при зниженні напруги у мережі, стане недостатньою для утримання апарата у включеному стані, то він самовільно відключиться і здійснить захист ел. обладнання від роботи при зниженій напрузі.
По типу комутуючого вузла розрізняють :
· контактні ;
· безконтактні ;
· гібридні.
У безконтактному апараті комутуючий вузол може бути на магнітних або напівпровідникових елементах. У гібридному в більшості випадків мають місце механічні контакти в сукупності з напівпровідниковими , або магнітними елементами.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 875;