Автомати гасіння магнітного поля.
Ці автомати швидко приводять до нуля магнітне поле, яке створюється обмотками збудження потужних генераторів при появі КЗ в останніх. Якщо генератор продовжує працювати при виникненні КЗ і якщо швидко не зняти поле збудження і не припинити тим самим вироблення ел.енергії генератора , ротор якого обертається, то дуже великі значення струмів викличуть пожежу усередині генератора і його руйнування.
У більшості випадків не можна швидко відключити коло струму збудження, так як в ньому з’являються великі перенапруги , які можуть пробити ізоляцію. Тому енергію магнітного поля збудження розряджають на якийсь елемент. Відповідна схема нижче :
(Рис. Схема автомата гасіння магнітного поля.)
Контакт 3 замикається , потім розмикається контакт 2 і збуджувач відключається від обмотки збудження 4.
Розчеплювачі.
Вони являються вимірювальними органами, вони контролюють значення відповідного параметра захищає мого кола і дають сигнал на відключення автомата , коли цей параметр досягає заданого значення , яке зветься уставкою (струм спрацювання і т. п.).
У розчеплювачах передбачені можливості регулювання уставки у досить широкому діапазоні. Це необхідно для здійснення селективного захисту ел. мережі у яку включена. Конструктивна схема ел. магнітного максимального струмового розчеплювача зображена на рис. На струмоведучу шину одягнено магнітопровід М, через нього і якір Я замикається магнітний потік , який створюється струмом І . Ел.магнітна сила Qе обертає якір за годинниковою стрілкою навколо осі О1 . Кінець важеля, жорстко зв’язаного з якорем, на визначеному ході діє на заскочку 1 механізма. В результаті апарат відмикається. Регулюванням сили натягу пружини Qп змінюють максимальний струм спрацьовування. Годинниковий механізм ГМ робить затримку на спрацьовування. Чим більший момент, визначаємий різницею ел.магнітної сили на якорі і сили пружини Qп , тим швидше працює годинниковий механізм і навпаки.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 748;