Дугогасильні пристрої.
1) Щілева камера створює у середині вузький просвіт – щіль, між стінками з дугостійкого ізоляційного матеріалу (азбоцемент та інше).
У щіль загоняється електрична дуга 1 і так гаситься за рахунок підсиленого відводу тепла при тісному зіткненні зі стінками. (див. рис. щілева камера)
(Рис. Щілева камера.)
2) Дугогасильна решітка – пакет з тонких 1-3мм металевих пластин 1, на які видувається дуга. (Рис. дугогасильна решітка.)
(Рис. дугогасильна решітка.)
Пластини виконують роль радіаторів , які інтенсивно відбирають тепло від стовпа дуги і сприяють її гасінню. Найважливішою характеристикою дугогасильної камери є вольт-амперна характеристика (ВАХ).
(Рис. Вольт-амперні характеристики дуги.)
А - вольт-амперна характеристика відкритої дуги у повітрі;
Б – ВАХ щілевої камери, з шириною щілі 0,5 мм;
В – ВАХ дугогасильної камери.
Вид цих кривих в значній мірі залежить від умов охолодження стовпа дуги. У вільній дузі із збільшенням струму і відповідно збільшенням діаметру перерізу дуги погіршується відведення тепла від внутрішніх її зон. Тому кількість іонізованих температурою газових часток стає великим,а опір дуги малим.
У дугогасильній решітці зі збільшенням струму і діаметра стовпа дуги підсилюється охолодження останнього металевими пластинами , що сприяє підтриманню відносно великого опору дуги. У вузькому просвіті щілевої камери стовп дуги «розплющується» при великих струмах і інтенсивність тепловідводу збільшується. Тому характеристика дуги стає зростаючою в кінці.
Досвід експлуатації показує, що дугогасильна решітка не годиться для частих відключень кола при порівняно великих струмах. При великій частоті відключень її пластини розігріваються до великих температур і не встигають охолонути.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 778;