Електричні апарати керування.


Контактори – оперативні апарати , які комутують електричне навантаження при нормальних режимах роботи електрообладнання.

В залежності від виду привода контактної системи розрізняють контактори:

· електромагнітні ;

· пневматичні;

· гідравлічні та інші.

Контактор є двохпозиційним апаратом з само поверненням, який призначений для частих комутацій струмів, не більших струмів допустимого перенавантаження, який приводиться у дію приводом. Повернення контактора у відключений стан відбувається під дією зворотної пружини , маси рухомої системи , або при сумісній дії цих факторів.

 

(Рис. Електромагнітний контактор)

 

На рисунку U на котушці 12 відсутня і рухома система контактора під дією зворотньої пружини 10 , яка створює силу Q , буде знаходитися у нормальному стані.

Виникаюча при розходженні контактів , дуга гаситься у дугогасійній камері 5 . Швидке переміщення дуги з контактів у камеру забезпечується системою магнітного дуття. У коло головного струму включена послідовно котушка 1 , яка розміщена на сталевому осерді 2. Сталеві полюси-пластини 3 , розташовані по бокам осердя 2 , підводять створене котушкою 1 магнітне поле , до зони горіння дуги у камері. Взаємодія цього поля зі струмом дуги приводить до появи сил ,які переміщують дугу у камеру. Контактор замкне поле із струмом Io , якщо подати напругу U на котушку ел.магнітного привода.

(Рис. Електромагнітний струмовий максимальний розщеплювач)

Потік Ф, створений струмом протікаючим через ел. магніт , розвиває тягову силу , яка притягує якір 9 ел.магніта до осердя 11 , переборюючи сили Q протидії зворотної пружини 10 та Qк контактної пружини 8.

Осердя ел.магніту закінчується полюсним наконечником 11 . Переріз якого більше перерізу осердя. За рахунок установлення полюсного наконечника досягається деяке збільшення сили, створюваної електромагнітом, а також зміна тягової характеристики електромагніта (залежності електромагнітної сили від значення повітряного зазору.) Зіткнення контактів 4 і 6 один з одним та замикання кола при включенні контактора відбувається раніше, ніж якір ел. магніта притягнеться до полюса. По мірі руху якоря рухомий контакт буде «провалюватися», впираючись верхньою частиною у нерухомий контакт 4. При цьому він повернеться на деякий кут навколо точки А , що викличе додаткове стиснення контактної пружини 8. З’явиться провал контактів.

У момент зіткнення рухомий контакт 6 здійснює на нерухомий контакт 4 тиск, який зумовлений попереднім натягом пружини 8. Внаслідок цього перехідний опір контактів у момент дотикання буде не великим, знижується вібрація, (відскоку) рухомого контакту при ударі об нерухомий.

7 – гнучкий провідник.

На відміну від контактора постійного струму у контакторі змінного струму для зменшення втрат на вихрові струми застосовують шихтовані магнітопроводи та короткозамкнені витки для усунення вібрації якоря.

Контактори змінного струму найчастіше виготовляють 3-полюсними , постійного – однополюсними та двополюсними.

В якості дугогасильного пристрою в контакторах постійного струму частіше застосовують щілеві камери, змінного – дугогасильні решітки. У контакторах змінного струму, на відключаємі струму до 100 А і напрузі до 200 В можна не застосовувати дугогасильні пристрої, так як дуга гаситься за рахунок розтягнення її у повітрі (відкритий розрив).Для запобігання перекриття дуги на сусідні полюси застосовують ізоляційні перегородки.

Контактори з відкритим розривом дуги існують і на постійному струмі , але відключає мі струми при цьому суттєво меньші.



Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 592;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.