Іскрогасильні контури.
(Рис. Варіанти іскрогасильних контурів.)
Для зменшення іскро- та дуго створення на контактах реле у колах постійного струму застосовують іскрогасильні контури, які включають паралельно контактам К, або опорам R та L пристрою, який живиться через контакт К.
Призначення таких контурів – це відволікати на себе ел. магнітну енергію кола у процесі відключення та зменшення напруги на контактах, які розходяться.
Відомо, що ел. магнітна енергія кола: , розсіюється у між контактному проміжку. Тому відведення її в іскрогасильний контур покращує умови комутації. Зміна струму у процесі комутації кола викликає перенапругу на елементах , яка може пробити між контактний проміжок і викликати появу дуги на ньому.
Іскрогасильний контур повинен понизити напругу на контактах до такого значення, яке задовольняло б умовам відсутності дуго створення на контактах (не більше 12…20В при будь-якому струмі).
Найпростіший дугогасильний опір – це опір Rш. При цьому:
(22)
В момент часу t = 0: i = I0 = . Максимальна напруга на контактах спостерігається при t = 0:
(24)
Uдоп – максимальна допустима напруга на контактах на контактах.
Як правило .
Недолік : при розімкнутих контактах через Rш тече деякий струм.
Від цього недоліку можна позбавитися, якщо Rш включити паралельно RL.
Крім того, можливо застосувати контур з послідовно з’єднаних C та Rш.
У відключеному стані ємність не пропускає струм. На заряд конденсатора витрачається велика частина енергії, яка виділяється при відключенні.
Для обмеження струму розряду конденсатора при включенні контактів і запобіганню зварювання контактів застосовують обмежувальний опір Rш.
Також можливо включити паралельно контактам або опору споживача нелінійний елемент. Такі схеми більш економічні, так як абсолютне значення нелінійного опору зростає із збільшенням напруги на контактор, а діод VD проводить струм лише у режимі комутації.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 666;