Параметри контактних конструкцій.


Зазор – найменша відстань між розімкненими контактними поверхнями рухомого та нерухомого контактів. Мінімальний зазор обмежується умовами надійності дуго гасіння при малих струмах.

При роботі контакти зношуються. Кінематика апарата виконується так, щоб контакти дотикалися раніше, ніж рухома система доходить до упору.

Рухомий контакт кріпиться через пружину. Завдяки цьому, після дотику до нерухомого контакту, рухомий зупиняється, а система рухається до упору, стискаючи додатково контактну пружину. Якщо при замкнутому положенні рухомої системи виключити нерухомий контакт, то рухомий зміститься на деяку відстань, яка називається провалом. Провал визначає запас та знос контактів при заданій кількості спрацьовувань.

Контактне натиснення – сила, яка стискує контакти в місці їх дотику.

Розрізняють початкове натиснення Qо у момент початкового дотикання контактів (коли провал дорівнює 0) і кінцеве натиснення Qок при повному провалі.

(5)

C – жорсткість контактної пружини, тобто значення сили в Н, потрібної для стискання пружини на 1 см;

– початкове стиснення пружини;

- додаткове стиснення пружини при виборі провалу.

При випробуванні контактора перевірку контакту виконують шляхом вимірювання зазору, провалу, кінцевого і початкового натискань.

Знос контактів – руйнування робочої поверхні контактів, яке призводить до зміни їх форми, розміру, маси до зменшення провалу.

Основні види зносу: механічний, що виникає в результаті взаємного стирання контактів, і електроерозійний.

Ел. ерозія контактів – фізичне явище локального характеру, яке виражається у у фізико-хімічних змінах матеріалу контактів, супроводжується направленим переносом часток металу і відбувається піл впливом енергії, яке відбувається струмом, що протікає.

При розмиканні контактів сила, що їх стискає, зменшується, різко зростає перехідний опір та густина струму в останній альфа-плямі. Ця пляма сильно розігрівається, і між контактами, які розходяться, утворюється контактний перешийок з розплавленого металу, який потім рветься.

При увімкненні також може утворюватись розплавлений металевий перешийок між контактами.

Особливо при цьому підсилює знос контактів вібрація.

Вібрація контактів та дуговий розряд, що супроводжує її, підсилюється при пускових струмах, які в 5-7 разів перевищують номінальні струми кіл, від чого знос контакту різко збільшується.

Основним способом обмеження вібрації є створення початкового контактного натиснення, більшого ніж сили реакції, від пружної деформації контакту при ударі та від електродинамічної сили, яка виникає при замиканні кола. Вібрація також зменшується шляхом зниження швидкості зближення контактів та зменшення їх маси.

 



Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 509;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.