Робота контактів при КЗ.


У роз’ємних контактах слабким місцем є болтове з’єднання. Болт, який стягує деталі, практично не проводить струм, і внаслідок короткочасної дії КЗ його температура не змінюється. Теплове розширення струмоведучих деталей викликає додаткову напругу, яка, складаючись з напругою стяжки болта, може привести до залишкових деформацій та послаблень контактного з’єднання після його охолодження. Тому болтові контактні з’єднання повинні перевірятися на додаткову механічну напругу, яка виникає у болтовому з’єднанні при КЗ. Перевірка виконується по спеціальній методиці, яка наведена у відповідній літературі.

Для комутуючих контактів характерні:

· Момент замикання;

· Замкнуте положення;

· Момент розмикання.

При КЗ виникає загроза зварювання контактів під час їхнього знаходження в замкнутому положенні (при скрізному КЗ), особливо у момент замикання на КЗ.

При КЗ відбувається не тільки різке збільшення струму, а і збільшення перехідного опору контакту, яке викликано електродинамічними силами. Теплова енергія, яка виділяється у місці контакту дорівнює:

Різко зростає і тепло може викликати розплавлення та зварювання контактів.

Зварювання замкнутих контактів відбувається, як правило в результаті електродинамічного відкидання контактів, коли електродинамічні сили дорівнюють контактному тиску, або більше його.

Виникнення електродинамічних сил пояснюється наступним чином: контакт і тіло самого контакту можна розглядати як провідники змінного перерізу.

(Рис.5 Скривлення ліній струму у контакті)

У деталях контакту сила взаємодії окремих ниток струму з власним магнітним полем деталі спрямовується перпендикулярно лініям струму. При незмінному поперечному перерізі всі нитки струму всі нитки струму паралельні і електромагнітні сили не мають повздовжньої складової.

При змінному поперечному перерізі провідника лінії струму скривляються і, крім поперечної, виникає повздовжня складова Qi цих сил, яка завжди спрямовується в бік більшого перерізу, тобто від контакту до деталей.

При КЗ струм в багато разів перевищує номінальний. Тому і електродинамічні сили значно більші. Відкидання контакту зумовлене також тим, що у вузькому проміжку між контактами виникає високий тиск від нагрівання контактного перешийка під дією теплової енергії.



Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 571;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.