Основний закон комутації.
Комутований фактор (струм, напруга) не переходить миттєво до нових значень. При комутації контурів з індуктивностями та ємностями виникають перехідні процеси зміни комутованого фактора, який з часом набуває сталого значення.
Для електричних апаратів найважливішим є стадія вимикання. Кожне коло із струмом і, у яке ввімкнена індуктивність L має запас ел. магнітної енергії, яка витрачається у процесі вимикання:
, (7)
Якщо коло із струмом «і» вимикається контактами, які запаралелені ємністю С, то при вимкненні на ній з’являється напруга Uc, яка визначається з умови рівності ел. магнітної та ел. статичної енергії:
, де:
– ел. статична енергія;
– ел. магнітна енергія.
Звідси:
Наприклад, якщо I0=100A, L=10-2Гн, С=10-8Ф, то .
Якби електрична енергія повністю перейшла в електростатичну, то виникла б велика перенапруга, яка б пошкодила елементи кола та створила непереборні труднощі при його виникненні. Умови виникнення кіл змінного струму легші тому, що при переході струму через нульове значення, ел. магнітна енергія кола перетворюється в нуль.
Електрична дуга або іскра, які виникають на контактах, створюють струмопровідний зв'язок у колі до переходу струму через нульове значення, коли настають найсприятливіші умови для повного вимкнення. При вимиканні кола постійного струму запасена в ньому ел. магагнітна енергія перетворюється в теплову енергію електричної дуги або іскри, яка відводиться у навколишнє середовище. У цьому позитивне значення електричних дуг та іскор та контактів при вимиканні кіл. Але дуги та іскри мають температури в тисячі і десятки тисяч градусів, і пропалюють контакти і деталі апарата. Це негативний фактор.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 693;