Основні конструкції контактних вузлів за характером руху.
Самостійно по посібнику с. 52-56. [2]
Герметичні контакти (геркони)
Самостійно с. 60 [2].
Вимоги до контактів з точки зору комутації.
У контактах на малі струму (декілька ампер) намагаються, незалежно від конструктивних вимог, мати одно токовий контакт, щоб при малих натисненнях отримувати відносно високе питоме натиснення у контактній точці.
Контактні вузли на середні та великі струму можуть виконуватись одноступеневими та багатоступеневими.
В одноступеневому контакті контактна пара використовується для тривалого проведення струму як у включеному положенні, так і для розриву дуги при розмиканні. Але в багатьох апаратах до контактів пред’являють складні вимоги. Так в автоматичних вимикачах контакти головного кола повинні забезпечити тривале протікання номінальних струмів у включеному положенні з одного боку та відключення без пошкоджень великих стумів КЗ з другого боку.
Для забезпечення першої вимоги контакти повинні мати по можливості менший перехідний опір. Для забезпечення другої вимоги потрібно використовувати дуго стійкі контактні матеріали, які, як правило, мають високі значення перехідного опору. Тому застосовуються ступеневі контактні системи із паралельно включених основних та дугогасильних контактів.
(Рис. 2 Ступеневі контактні системи.)
1,1´ - основні контакти
2,2´ - дугогасильні контакти
Основні контакти виконуються із срібла і через них приходить струм тривалий час.
Дугогасильні контакти виробляють із дуго стійких матеріалів, і вони виконують основну роль при включенні та відключенні апарата.
Замикаються контакти у наступній послідовності: спочатку дугогасильні, потім основні. При розмиканні послідовність зворотня: спочатку розмикаються основні, розрив кола при цьому не відбувається, так як весь струм переходить у дугогасильні контакти, а потім розмикаються дугогасильні, на яких виникає електрична дуга.
Іноді застосовуються системи із 3-х паралельних контактів: основних, проміжних, дугогасильних.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 593;