Тема №14. Матеріально-технічне забезпечення


 

План

14.1. Планування й організація матеріально-технічного забезпечення. Вибір постачальників.

14.1.1. Визначення потреби і планування постачань.

14.1.2. Вибір постачальників.

14.2. Формування замовлень.

14.3. Укладання контрактів з постачальниками.

14.4. Контроль постачань і управління матеріально-технічними запасами.

Література (6)

 

 

Планування й організація матеріально-технічного забезпечення. Вибір постачальників

Матеріально-технічне забезпечення при управлінні проектами може бути ефективним тільки при своєчасному і ритмічному надходженні матеріалів і устаткування для виконання робіт. Забезпечення матеріалами й устаткуванням у необхідних кількостях повинне бути сплановано, закуплене й ув'язано з календарними графіками провадження робіт.

Таке забезпечення проекту здійснюється учасниками служб матеріально-технічного постачання проекту, керівник яких оперативно підкоряється менеджерові проекту в частині визначення потреби, плануванні і термінах постачання матеріальних ресурсів. Використання матеріальних ресурсів на місці проведення робіт є обов'язком менеджера проекту.

У реалізації проекту (будівельної продукції) у свій час в Україні брало участь до 70 галузей промисловості. Будівельна галузь споживала 85-90% продукції промбудматеріалів, 10% машинобудування, 20% усього проекту, 40% усього виробництва лісу і т.д.

У процесі будівельних і монтажних робіт використовуються: будівельні матеріали місцевого виробництва (бетон, розчин, цегла, збірні бетонні і залізобетонні конструкції і вироби і т.д.), що закуповуються (поставляються) на місці постачальницькою структурою і промислові вироби (устаткування, металопрокат, труби і т.д.).

Матеріально-технічне забезпечення проекту здійснюється по двох напрямках (способом):

- замовником (інвестором) – прямі закупівлі. До них відноситься устаткування і матеріали, що поставляються замовником;

- підрядчикомразом із субпідрядними організаціями – субпідрядні постачання.

У кожнім конкретному проекті може використовуватися той або інший спосіб або обоє, у залежності від організаційних форм реалізації проекту.

Для здійснення постачань проводиться підготовча робота в наступному порядку:

- визначається потреба в матеріальних ресурсах і устаткуванні;

- плануються постачання;

- виробляється вибір постачальників;

- формуються замовлення на постачання з укладанням контрактів;

- здійснюється контроль закупівель.

14.1.1. Визначення потреби і планування постачань

Потреба в основних матеріальних ресурсах і устаткуванні визначається на стадії проектування шляхом розробки проектними організаціями замовлених спеціалізацій на устаткування, матеріали, конструкції і вироби, а також по кожнім матеріалам на підставі відомостей обсягів будівельних і монтажних робіт існуючих норм витрати матеріалів на одиницю об'єму виконуваної роботи згідно ДБН Д.2.

Планування постачань і завезення матеріальних ресурсів повинне бути ув'язане з календарними термінами виконуваних обсягів робіт із графіка і нормативами виробничих запасів матеріалів.

Потреба в будівельних матеріалах, що підлягають завезенню на будівництво в планованому періоді визначається по формулі:

ПМ = Р-ЗН + ЗНК, де: (1.4.1.)

ПМ ─ потреба в матеріалах, що підлягає завезенню в планованому розрахунковому періоді;

Р ─ планова витрата матеріалу в планованому розрахунковому періоді;

ЗН ─ залишок матеріалу на початок планованого розрахункового періоду;

ЗНК ─ норматив запасу матеріалів у натуральних показниках на кінець планованого періоду.

Для доставки матеріальних ресурсів і устаткування на будмайданчик необхідні будівельні машини, засоби транспорту, засоби малої механізації і розвите складське господарство, що супроводжується вантажно-розвантажувальними роботами. Усе це вимагає належної ефективної організації і керування матеріально-технічним забезпеченням.

З цією метою, для керування й організації процесом матеріально-технічного забезпечення створюються визначені структури. Такими структурами, у свій час, в Україні були відділи (служби) матеріально-технічного постачання замовника, будівельних і монтажних організацій. В останні роки в Україні були створені Управління виробничо-технічної комплектації (УВТК), що не утратили своєї значимості і в даний час.

Структура (УВТК) припускає в основному централізовану доставку матеріалів і виробів на будмайданчик відповідно до затверджених графіків провадження робіт і є завершальною стадією матеріального забезпечення будівництва.

У процесі організації матеріально-технічного забезпечення беруть участь: постачальники, посередники, контролери, працівники транспорту, механізмів і складів, а також управлінський апарат по комплектації і постачанню.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 289;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.