Тема №13. Управління проектуванням
План
13.1. Організаційні питання проектування.
13.2. Загальні положення й основні етапи проектування.
13.3. Порядок розробки й узгодження проектної документації.
13.3.1. Вихідні дані для проектування.
13.3.2. Порядок розробки документації.
13.3.3. Порядок узгодження проектної документації.
13.4. Склад і зміст проектів на будівництво об'єктів цивільного і промислового призначення.
13.5. Проектні рішення по захисту навколишнього середовища.
13.6. Автоматизація проектних робіт.
Література (3), (6)
13.1. Організаційні питання проектування
До початку розробки проектної документації і її узгоджень необхідно провести попередню підготовку, яка полягає:
- у визначенні і виборі проектної організації;
- у підготовці до укладання контракту;
- у плануванні робіт і послуг.
У колишньому Радянському Союзі й в Україні вибір проектної організації при проектуванні промислових об'єктів здійснюється по галузевій і відомчій ознаці. Звичайно в якості генпроектувальника до проектування залучалися спеціалізовані проектно-технологічні інститути галузевого призначення, а для виконання будівельних і спеціальних робіт, різні архітектурно-будівельні інститути, по проектуванні металевих конструкцій, фундаментів, електротехнічного устаткування та інші субпідрядні проектні організації. У житловому і цивільному будівництві проектування здійснювали різні інститути цивільного призначення типу «Цивільпроект». Такий принцип визначення проектувальника Україні збереглися і на сьогодні.
У країнах далекого зарубіжжя проектні організації групуються по наступних ознаках:
1. Проектно-будівельні фірми, що виконують проектні і будівельні роботи, по забезпеченню технологічним устаткуванням, матеріальними ресурсами та інше і забезпечують введення об'єкта в експлуатацію.
2. Чисто архітектурні фірми, що займаються архітектурним проектуванням.
3. Архітектурно-інженерні й інженерно-архітектурні фірми, що займаються виконанням робіт із проектування будинків, споруджень інженерного й електротехнічного устаткування.
4. Інженерно-архітектурно-планувальні фірми, що виконують роботи з архітектурному проектуванню і плануванню районів забудови.
5. Інженерно-консультативні фірми, що ведуть проектування будинків і споруджень, що роблять допомогу на всіх стадіях проектування і будівництва і консультації по інженерних питаннях і кошторисам. Вони підрозділяються на три основні типи:
- по розробці проблем для конкретного проекту;
- послуги багатопланового характеру, що роблять, замовникам при проектуванні складних об'єктів;
- послуги, що роблять, на досягнення найбільш ефективних результатів у питаннях технології, вартості і термінів виконання робіт.
Найбільш ефективною організаційною структурою, є проектно-будівельна фірма, що може дати, як указувалося раніше, значну економію засобів при проектуванні і будівництві, а також скорочення термінів реалізованого проекту.
Підготовка і укладання контракту може здійснюватися шляхом відкритих, закритих переговорів, або проведенням конкурсів.
Велика роль при плануванні робіт і послуг на всіх етапах проектування належить менеджерові проекту, з яким замовник укладає договір. Менеджер проекту повинен заздалегідь скласти докладний план, у якому визначені обсяги проектних робіт, терміни їхнього виконання, умови взаємодії з іншими проектними фірмами, етапи перевірок і контролю за ходом проектування, їхня періодичність і т.д.
Замовник при участі менеджера проекту і проектувальника складає завдання на проектування, що є вихідним документом для початку проектних робіт.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 271;