Між тимчасовими і постійними будівлями


Пожежна безпека будівельного майданчика визначається в основному ступенем її підготовленості на початок будівельних робіт. Для вирішення цього важливого завдання складають і затверджують будівельний генеральний план із запискою пояснення.

Розміщення будівель і споруд. Розробляючи будгенплан, в проекті організації будівництва і проекті виконання робіт необхідно правильно визначити розташування на будівельному майданчику тимчасових побутових, складських і підсобних будівель і споруд по відношенню до об'єктів, що будуються. Розміщення об'єкту будівництва, тимчасових будівель, складів і інших споруд, пов'язаних з обслуговуванням новобудови, повинне забезпечувати нормальні умови для здійснення будівельних робіт і пожежну безпеку. З цією метою будівельний майданчик розділяють на зони: адміністративно-побутових приміщень; складську; транспортних споруд, обслуговуючих будівництво; майстерень і цехів; зону будівництва, що включає об'єкти, що будуються, з прилеглими до них засобами механізації і необхідними матеріалами і конструкціями.

До початку будівництва на будівельному майданчику мають бути знесені всі будови і споруди, що знаходяться в протипожежних розривах.

При збереженні існуючих будов мають бути розроблені протипожежні заходи.

Розташування виробничих, складських і допоміжних будівель і споруд на території будівництва повинне відповідати затвердженому в установленому порядку генплану, розробленому у складі проекту організації будівництва з урахуванням вимог сьогодення діючих правил і норм проектування.

Не допускається розміщення споруд на території будівництва з відступами від діючих норм і правил і затвердженого генплану.

До всіх будівель і споруд підприємства має бути забезпечений вільний доступ. Протипожежні розриви між будинками, спорудами, відкритими майданчиками для зберігання матеріалів, устаткування тощо повинні відповідати вимогам будівельних норм. Їх не дозволяється захаращувати, використовувати для складування матеріалів, устаткування, стоянок транспорту, будівництва та встановлення тимчасових будинків і споруд, у тому числі інвентарних побутових приміщень, індивідуальних гаражів тощо.

Територія підприємств, ділянок, що межують з житловими будинками, дачними та іншими будівлями, протипожежні розриви між будинками, спорудами, майданчиками для зберігання матеріалів, устаткування тощо повинні постійно утримуватися в чистоті та систематично очищатися від сміття, відходів виробництва, тари, опалого листя, котрі необхідно регулярно видаляти (вивозити) у спеціально відведені місця.

На території населених пунктів та підприємств забороняється влаштовувати звалища горючих відходів.

Будівництво на території підприємств нових будівель та споруд (у тому числі тимчасових) може здійснюватися лише за наявності проектної документації, яка пройшла попередню експертизу (перевірку) в органах державного пожежного нагляду на відповідність нормативним актам з пожежної безпеки.

Будівлі, що будуються, і споруди, а також підсобні будівлі і приміщення мають бути забезпечені первинними засобами пожежогасінні.

Протипожежні розриви передбачають між зонами і усередині кожної зони, а також між окремими будівлями і спорудами. Вони необхідні для попередження можливого розповсюдження вогню на сусідні будівлі і споруди і для забезпечення успішного маневрування пожежних підрозділів, прибулих для гасіння пожежі.

Протипожежні розриви встановлюють залежно від призначення, категорії по вибухопожежній і пожежній небезпеці, ступеню вогнестійкості будівель відповідно до вимог ДБН 360-92** [34], СНіП ІІ-89-80* [35], ДБН Б.2.4-1-94 [36], ДБН Б.2.4-3-95 [37], СНіП 2.11.06-91 [38], ВБН В.2.2-58.1-94 [39] і інших НД (див. додаток ).

Протипожежні розриви між постійними і тимчасовими будівлями і спорудами, а також між складами і будівлями (спорудами) повинні прийматися згідно вимогам правил пожежної безпеки: не спалимих від неспалимих – 16 м, спалимих від спалимих – 20 м, неспалимих від неспалимих – 10 м.

Між штабелями витратних складів лісопиломатеріалів і інших складів, а також між ними і постійними або тимчасовими будівлями, що будуються, і спорудами розриви визначають відповідно до вимог СНіП ІІ-89-80* [35] і СНіП ІІ-97-76 [40] (див. додаток ).

Визначення величини протипожежного розриву, якщо вона не встановлена НД, може здійснюватися з використанням розрахункових методів, узгоджених з центральним органом державного пожежного нагляду.

Для забезпечення пожежної безпеки на будівельному майданчику здійснюють відповідний періодам початку, ведення і закінчення будівництва комплекс заходів, передбачених ПОБ і ПВР. До початку робіт нульового циклу зносять будови, які не використовуватимуться в процесі будівництва. Це роблять для забезпечення протипожежних розривів між будівлями, що зводяться, і спорудами і зниження небезпеки виникнення і розвитку пожеж, особливо якщо ці будови IV і V ступенів вогнестійкості.

Територію будівництва обов'язково захищають, що дозволяє краще забезпечити дотримання протипожежного режиму. Об’єкти розміщують з урахуванням рельєфу місцевості, рози вітрів і з дотриманням протипожежних розривів. Це означає, що тимчасовий наземний склад паливно-мастильних матеріалів повинен розміщуватися нижче по рельєфу місцевості від об'єктів будівельного майданчика, а вогнедіючі установки (битумоварочні, казани, котельні, кузні) з підвітряного по відношенню до штабелів лісоматеріалів боку.

Підсобні об'єкти (пилорами, зварювальні ділянки, тимчасові побутові будівлі, склади і т. ін.) будують на місцях, визначених будгенпланом.

Тимчасові споруди, не передбачені будгенпланом, забороняється зводити без узгодження з місцевими органами Держпожнагляду. Тимчасові будівлі і споруди, передбачені проектом організації будівництва, повинні відповідати вимогам пожежної безпеки. На об'єктах, що реконструюються або розширюваних, як тимчасові приміщення можуть бути використані цехові побутові приміщення.

Тимчасові споруди, кіоски, ларьки тощо повинні розміщуватися на відстані не менше 10 м від інших будівель та споруд, крім випадків, коли згідно з будівельними нормами потрібний більший протипожежний розрив або коли їх можна встановлювати біля зовнішніх стін без отворів, які відповідають вимогам будівельних норм до протипожежних стін.

Інвентарні будівлі мобільного типу, кіоски, інші подібні будівлі допускається розміщувати групами, але не більше 10 у групі і площею не більше 800 кв. м. Відстань між групами цих будівель та від них до інших споруд повинна становити не менше 15 м.

При розміщенні санітарно-побутових приміщень у вагончиках або контейнерах їх розташовують поруч і по можливості блокують так, щоб відстань між побутовими будівлями в одній групі була не менше 1 м, а загальна довжина споруди, що блокується, не перевершувала 50 м з протипожежних міркувань.

Вагончики допускається мати в своєму розпорядженні групами по 10 в кожній з відстанню між ними не менше 18 м. Вагончики, які використовуються для адміністративно-побутових цілей, розташовують на відстані не менше 24 м від будівель, що будуються і підсобних.

Будівельні відходи (обрізання лісоматеріалів, тріску, кору, стружку, тирсу і ін.) необхідно щодня прибирати з місць виробництва робіт і з території будівництва в спеціально відведені місця. Місця звалища деревних відходів розташовують на відстані не менше 50 м від найближчих будівель і меж складу лісових матеріалів. Тимчасове зберігання деревних відходів допускається на. території будівництва або підсобного підприємства на відстані не менше 30 м від підсобних будівель, що будуються і тимчасових, в кількості не більш тридобового надходження їх з цехів або з об'єктів будівництва. Складувати деревну тирсу разом з рейками і тріскою не дозволяється. Деревну тирсу слід зсипати в спеціально відведені місця або ящики. Інші відходи (ганчірки, металеву стружку і ін.) необхідно складати окремо від деревних відходів.

Користування побутовими електронагрівальними приладами і відкритим вогнем забороняється в адміністративних, побутових, складських і виробничо-підсобних приміщеннях. Застосування електронагрівальних приладів в приміщеннях слід погоджувати з представником місцевих органів Держпожнагляду.

На території будівництва забороняється розводити вогнища. Не допускається куріння в місцях зберігання і застосування легкозаймистих, горючих і вогненебезпечних рідин, синтетичних смол і інших горючих матеріалів. Палити на території будівництва вирішується тільки в спеціально відведених місцях, забезпечених засобами пожежогасінні, урнами або ящиками з піском. На місцях куріння мають бути напису «Місце для куріння».

Легкозаймисті і горючі рідини зберігають в негорючих будівлях. Зберігати рідини з температурою спалаху пари 28 °С і нижче в напівпідвальних і підвальних приміщеннях не вирішується. Забороняється зберігати горючі і легкозаймисті рідини у відкритій тарі. Наливати легкозаймисті рідини дозволяється тільки в металеву тару, що герметично закривається, за допомогою насосів через лійку з мідною сіткою. Забороняється наливати легкозаймисті рідини відрами. Порожню тару з-під цих рідин слід зберігати на спеціально відведеному майданчику. Протипожежні розриви між складами легкозаймистих і горючих рідин і іншими будівлями на території будівництва визначають по СНіП ІІ-89-80* [35].

Крупні новобудови, розташовані далеко від населених місць, поза радіусом виїзду найближчих підрозділів пожежної охорони, забезпечуються пожежною технікою (автоцистернами, мотопомпами), кількість і вид якої визначаються начальником будівництва за узгодженням з управліннями (відділами) пожежної охорони.

До початку будівництва основних споруд для розміщення особового складу пожежної охорони або добровільної пожежної дружини і пожежного устаткування має бути виділене спеціальне приміщення, а для крупних об'єктів побудовано пожежне депо, передбачене проектом. Заселення пожежних депо різними службами замовників і підрядчиків забороняється.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 387;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.013 сек.