Місце галузі «Будівництво» у господарському комплексі країни і її продукція.
У господарському комплексі країни галузь «Будівництво» займає третє місце після промисловості і сільського господарства. Будівництво – велика галузь господарського комплексу держави. Його частка у валовому суспільному продукті в колишньому Радянському Союзі в 1990 р. складала більш 10 %. У будівництві працювало понад 12 мил. чол. чи 10 % загальної чисельності робітників та службовців, зайнятих у народному господарстві Союзу. У створенні будівельної галузі брало участь понад 70 галузей промисловості. Галузь споживала 85-90 % продукції будівельних матеріалів; 10 % машинобудування; 20 % усього прокату; 40 % лісу. На галузь працювало понад 800 тис. проектувальників, нараховувалося більш трьох тисяч підрядних трестів, 28 тисяч будівельних і монтажних організацій, а вартість основних фондів цих організацій складало більш 50 млрд. руб.
В Україні капітальні вкладення в галузь «Будівництво» у 1990 році склали 53,5 млрд. крб.
Сьогодні, після тривалого спаду, починаючи з 1998 року, спостерігається зріст вкладення капіталу в будівельну галузь.
Тенденції вкладення капіталу до попереднього року представлені таблицею 2.1
Тенденція вкладення капіталу в будівельну галузь по Україні.
Табл. 2.1
Інвестицій, усього | 106,1 | 100,4 | 111,2 |
Інвестиції забудовників державної і комунальної форм власності. | 103,8 | 114,1 | 111,6 |
Інвестиції забудовників недержавних форм власності | 108,1 | 89,2 | 110,8 |
Як видно з табл. 2.1 вкладення капіталу в будівництво на відновлення основних фондів не стабільно, а більшість інвестицій 36,1 % приходиться на місто Київ (Донецьку область 7,9 %). Проблема відновлення основних фондів на сьогоднішній день залишається актуальною і може бути вирішена за рахунок залучення в галузь інвестиції. Тому кожна будівельна організація повинна проводити маркетингові дослідження з різним напрямкам. Проаналізувавши ситуацію на ринку необхідно обґрунтувати ті чи інші дії фірми для залучення інвестицій.
Будівництво по ряду ознак значно відрізняється від інших галузей промисловості. Його виробничий процес носить переривчастий характер, відбувається в основному поза приміщеннями на відкритому повітрі, характеризується великою кількістю учасників, а сама продукція є наслідком виконання будівельно-монтажних робіт (БМР).
Будівельна продукція – це закінчені будівництвом і підготовлені до здачі в експлуатацію, знову побудовані, реконструйовані будинки і спорудження промислового і цивільного призначення, а також окремі частини будинків і види робіт.
Будівельною продукцією є побудовані заводи, фабрики, підприємства, цехи шахти, кар'єри, дороги, мости, порти, інженерні комунікації, а також частини будинків, наприклад, фундаменти, стіни, і види робіт, наприклад, підлоги з лінолеуму, облицювання стін миючими шпалерами, і т.д.
Будівельна продукція від інших видів продукції має ряд відмінних рис:
1. Стаціонарність, нерухомість. Якщо в промисловому процесі в безперервному русі знаходяться створювані предмети праці, а знаряддя праці і виконавці не змінюють свого робочого місця, то в будівництві, навпаки, предмети праці (споруджуваний будинок, виконувані роботи) не переміщаються, а знаряддя праці і виконавці постійно змінюють місце своєї роботи. Крім того будинку і спорудження і види робіт зводяться і виконуються на визначеному закріпленому місці.
2. Масштабність і різнобічність. На відміну від продукції інших підприємств - займає великі земельні площі, має великі розміри, обсяги і вагу, у її створенні беруть участь практично всі галузі промисловості.
3. Різноманіття створюваної продукції. Створювані будинки і спорудження розрізняються по виробничих і експлуатаційних характеристиках, зовнішньому вигляду, розташуванням їх стосовно поверхні землі і т.д.
4. Різноманітність предметів праці. При зведенні будинків і споруджень їхніх частин і видів робіт застосовується величезний перелік матеріалів, конструкцій, виробів, що комплектують, устаткування – практично усе, що робить промисловість.
5. Будівельна продукція здебільшого створюється поза приміщеннями на відкритому повітрі в різних геологічних, гідрогеологічних і кліматичних умовах. Докладно про особливості будівельної продукції викладено в таблиці 2.2
Ці особливості при створенні будівельної продукції вимагають різних методів дослідження маркетингової діяльності галузі.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 267;