Маркетингове середовище будівельної фірми, організації.


По визначенню Ф. Котлера: «Маркетингове середовище фірми – це сукупність активних суб'єктів і сил, що діють за межами фірми і, що впливають на можливості керівництва службою маркетингу встановлювати і підтримувати з цільовими клієнтами відносини успішного співробітництва».

Це формулювання повною мірою характеризує маркетингове середовище будівництва. Маркетингове середовище будь-якої галузі складається з мікросередовища і макросередовища (мал. 2.1), з урахуванням впливу яких повинні розроблятися плани маркетингу в галузі.

4.1 Мікросередовище будівельної фірми.

Мікросередовище будівельної фірми, організації представлені силами, що мають безпосереднє відношення до самої фірми і її можливостей по обслуговуванню клієнтури, тобто проектувальниками, замовниками, постачальниками, маркетинговими посередниками, клієнтами, конкурентами і контактними аудиторіями.

Основна мета будь-якої будівельної організації – це одержання прибутків, а основна задача системи керування маркетингом фірми складається в одержанні будівельної продукції задовольняючої попит ринку.

Успіх будівельної організації залежить не тільки від служби маркетингу, але і від діяльності інших підрозділів фірми, а також дії її посередників, конкурентів і різних контактних аудиторій. Усі ці сили і складають мікросередовище фірми будівельної організації. Для більшості будівельних фірм, організацій, такі сили представлені на мал. 2.2.

 


Рис 2.2 Основні сили, що діють у мікросередовищі будівельної фірми.

Розглянемо кожну із сил, що діють у рамках мікросередовища будівельної організації.

1. Проектувальники. Як проектувальника в Україні діють різні юридичні і фізичні особи, незалежно від форм власності, що мають ліцензію. Здебільшого, великі проектні організації формуються по галузевою, відомчою ознакою, конструктивному і технологічному в промисловому будівництві з виділенням ген проектувальника, а в цивільному по типу регіональних «Цивпроєктів». Існує також безліч дрібних проектних організацій по типу ТОВ, проектних фірм та ін.

2. Замовники (інвестори). Суб'єкти інвестиційної діяльності, що приймають рішення про вкладення власних, позикових і притягнутих майнових і інтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування.

3. Постачальники – це юридичні і фізичні особи, у якості яких можуть виступати окремі організації й особи по забезпеченню будівельних організацій і об'єктів матеріалами, ресурсами й устаткуванням, для створення будівельної продукції. Постачання здійснюються замовником (прямі) і підрядними організаціями (по субпідряду).

Будівельна фірма, організація. В Україні будівельні організації представлені великим переліком організаційних структур, що залежать від виду діяльності, обсягів виконуваних робіт, видів робіт, конструктивів, району діяльності і т.д. Найбільш прогресивними і розповсюдженими за кордоном є проектно-будівельні фірми, що займаються проектуванням і будівництвом. Такі організації мають перспективу поширення в Україні. При розробці маркетингових планів, служби маркетингу будівельної фірми повинні враховувати інтереси інших підрозділів фірми і вищого керівництва, що і складають мікросередовище фірми. (Рис. 2.3).

 

Аналізуючи зазначену схему ми бачимо, що маркетингова діяльність будівельної організації безпосередньо зв'язано з усіма підрозділами фірми.

4. Маркетинговими посередниками в просуванні і збуті будівельної продукції є аукціони, фірми нерухомості, рекламні й інформаційні агентства по наданню маркетингових послуг і кредитно-фінансові установи.

5. Клієнтура. Як клієнтура будівельних організацій виступають різні типи ринків. Будівельний ринок товарів і послуг умовно можна розділити на наступні п'ять типів ринків:

a) Споживчий ринок;

b) Ринок підприємств;

c) Ринок посередників;

d) Ринок державних організацій;

e) Міжнародний ринок.

a) Споживчий ринок – це сукупність окремих громадян, родин, що здобувають будівельну продукцію для особистого використання і споживання. Маркетинг житла в основному орієнтований на ринок споживачів, де як товар може виступати індивідуальний житловий будинок із земельною чи ділянкою квартирою. На цьому етапі існує велика потреба в різнобічних будівельних послугах по виконанню окремих видів СМР.

b) Ринок підприємств – це сукупність промислових, сільськогосподарських і інших видів підприємств, що здобувають будівельні товари чи послуги для їхнього використання в процесі виробництва чи споживання. Сюди відносяться не тільки підприємства виробничої сфери, але і не зв'язані з виробництвом, наприклад, торгові підприємства, підприємства побутових послуг і т.д., а також зони господарської забудови (заводи, фабрики і т.д.), у яких частково зважуються проблеми для членів своїх колективів, у тому числі житла. Таким чином, на цьому типі ринку діє і маркетинг житла, інвестицій у земельну власність, а підприємства розташовані по територіально-адміністративних одиницях а також беруть участь у соціальній облаштованості цих територій, у тому числі даних селищ і садівничих кооперативів, зв'язані і з маркетингом територій.

c) Ринок посередників – це сукупність комерційних підприємств, що здобувають будівельну продукцію для наступного її перепродажу з метою одержання прибутку. Такою продукцією може бути житло, офіси, садівничі і дачні ділянки, міські зони і т.д.

d) Ринок державних організацій – це державні установи, що здобувають будівельну продукцію для наступного використання їх у сфері комунальних послуг чи для передачі їхнім споживачам відповідно до державних програм допомоги населенню. З цим типом ринку зв'язаний маркетинг територій і житла. Крім того, держава, здійснюючи свої інвестиційні програми в капітальному будівництві з вищезгаданим типом ринку буде зв'язаний і маркетинг зон господарської забудови, а також маркетингом інвестицій у земельну власність.

e) Міжнародний ринок – це сукупність закордонних споживачів, підприємств, посередників і державних установ. Міжнародний ринок, розроблений ООН, розділяють на:

- держави Східної Європи;

- ближнє зарубіжжя;

- держави Західної і Північної Європи;

- США і Канада;

- інші промислово-розвинуті країни світу;

- інші країни світу із середнім рівнем розвитку;

- країни, що розвиваються.

Для світового економічного співтовариства такий поділ ринків умовний, а для України, у період входження у світовий ринок, він необхідний.

Внутрішній ринок – це сукупність споживачів, підприємств, державних організацій і посередників на території України. Саме на цей ринок і буде сконцентрований подальший розгляд усіх типів маркетингу будівництва і будівельних фірм.

7) Контактні аудиторії. До складу маркетингового мікросередовища будівельної фірми входять різні контактні аудиторії фірми:

- контактні аудиторії державних установ. Керівництво фірми повинне враховувати всі те, що відбувається в державі і повинне відзиватися на проблемі безпеки будівельної продукції, істини в рекламі і т.д.;

- фінансові кола, що впливають на здатність будівельної організації забезпечувати себе капіталом. Це банки, інвестиційні компанії, брокерські фірми, фондові біржі, аукціони;

- різні інформаційні структури, що поширюють новини, статті і т.д. про будівельну продукцію;

- широка публіка (споживачі). Будівельній організації необхідно постійно стежити за відгуками і відношенням споживачів (публіки) до будівельної продукції і до своєї діяльності. Для створення свого іміджу фірма повинна брати участь у благодійних внесках і підтримці і т.д.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 321;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.