Використання внутрішніх вод України.


Україна належить до країн з дуже великими обсягами та високою інтенсивністю використання водних ресурсів. Цьому сприяє як наявність їх значних багатств, добра господар­ська освоєність та доступність території, зростаючі потреби в цих ресурсах, сприятливі умови для їх експлуатації

У цих умовах актуальним завданням економіч­ного та соціального розвитку республіки стає сут­тєве підвищення ефективності природоохоронних заходів, тобто зниження негативного впливу тру­дової діяльності людини на водні ресурси компоненти при­роди та на навколишнє середовище в цілому.

Останнім часом дедалі активніша роль у вирі­шенні природоохоронних проблем відводиться вивченню громадської думки; суттєво розширю­ються права й можливості місцевих органів вла­ди. І головне, виділяється щораз більше коштів на організацію раціонального використання і на­лежну охорону водних ресур­сів.

Особливої гостроти й актуальності набуває в Ук­раїні охорона саме цих ресурсів. На ці потреби у республіці витрачається близько 60 % усіх держав­них капітальних вкладень, що виділяються на охо­рону навколишнього середовища. Йдеться, зокрема, про фінансові й ма­теріальні ресурси, що надходять на охорону дуже забруднених вод Чорного та Азовського морів, збереження й поліпшення стану малих рік і во­дойм. Необхідне підвищення ефективності очис­них споруд і установок, більш широке викорис­тання для зрошування та інших цілей очищених і рудникових вод. Нерівномірність розміщення вод­них ресурсів по території республіки та зростаю­чий їх дефіцит, найбільш гострий у південних та центральних областях, потребує негайного запро­вадження водозберігаючих технологій, організа­ції безстічних виробництв, економного витрачан­ня води для зрошення, а також в комунальному господарстві, побуті.

Актуальною є проблема раціонального викорис­тання свіжої води, зокрема поліпшення структури її споживання. Природоохоронні заходи передба­чають скорочення втрат води, раціоналізацію водопостачання, насамперед при зрошенні, ширше впровадження систем оборотного і послідовного використання води, будівництва і введення в дію об'єктів по очищенню стічних вод. Найбільше сві­жої води споживається в Запорізькій (4,5 млрд. м), Дніпропетровській (3,7), Донецькій (3,4) обл.; Кримській (2,6), Київській (без Киє­ва— 2,2), Херсонській (1,9 млн. м3). Проте слід відзначити, що в багатьох облас­тях (Волинській, Чернігівській, Хмельницькій, Пол­тавській, Чернівецькій) питома вага нормативне очищених стічних вод становить 90 % та більше (у Києві — 99,6 %).

У південних районах республіки, що їх омивають води Чорного та Азовського морів, розташовані великі оздоровниці. Проте через часті аварійні ски­дання господарсько-побутових стоків у деяких приміських містах Одеської, Миколаївської, Крим­ської, Херсонської, Запорізької та Донецької об­ластей, на морських узбережжях — місцях масо­вого відпочинку і лікування — склалася напружена обстановка внаслідок сильного забруднення мор­ських вод і пляжів. У результаті доводилося тим­часово закривати влітку численні пляжі відомих санаторно-курортних центрів. Таким чином, внутрішні води країни мають велике значення для господарства та сталого розвитку країни. Україна недостатньо забезпечена водними ресурсами, тому особливо важливо раціонально їх використовувати та запобігати їхньому забрудненню.


Бодня О.В.



Дата добавления: 2021-10-28; просмотров: 364;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.