Утримання інженерно-технічного обладнання.


Інженерно-технічне обладнання (ІТО) ЗС повинно утримуватись у справності і готовності до використання за призначенням.

Утримання, експлуатація, поточний ремонти ІТО здійснюються у відповідності і інструкціями заводів-виробників з урахуванням особливостей експлуатації ЗС.

Системи і елементи ІТО сховищ, крім вентиляційних систем ДЕС, фільтрів-поглиначів, перед фільтрів, фільтрів для очищення повітря від окису вуглецю, засобів регенерації, гравійних повітроохолоджувачів слід експлуатувати в мирний час.

Масляні протипилові фільтри у випадку невикористання їх у мирний час рекомендується демонтувати і зберігати у фільтровентиляційному приміщенні зануреними у масляну ванну.

Герметичні клапани до і після фільтрів-поглиначів, пристроїв регенерації і фільтрів для очищення повітря від окису вуглецю повинні бути закриті, за винятком періоду роботи системи фільтровентиляції при перевірках.

Системи і елементи ІТО ПРУ повинні експлуатуватися в мирний час у необхідних для експлуатації обсягах.

Справність систем вентиляції слід перевіряти не рідше одного разу на рік шляхом перевірки справності вентиляторів припливних і витяжних систем, фільтрів-поглиначів, регенеративних установок, герметичних клапанів, герметичних з’єднань повітроводів, повітрозабірних і витяжних каналів та проти вибухових пристроїв.

При використанні системи чистої вентиляції в мирний час допускається збільшення опору проти пилових фільтрів (ФЯР) не більше ніж у 2 рази (запилення 50%). Опір фільтру визначається за різницею статистичних фільтрів до і після фільтру.

Малогабаритні та уніфіковані захисні секції слід перевіряти не рідше одного разу на рік, при цьому контролюються нахил лопастів до площини та пружність лопатевих пружин.

Приміщення ЗС, у яких у мирний час не передбачається постійна робота вентиляційних систем, слід періодично провітрювати зовнішнім повітрям.

Періодичність провітрювання визначається службою експлуатації з урахуванням місцевих умов.

При провітрюванні необхідно враховувати стан зовнішнього повітря залежно від пори року і погодних умов: не можна провітрювати приміщення вологим повітрям, тобто під час дощу або одразу після нього, а також у сиру туманну погоду. Нормальною в ЗС (в мирний час) вважається відносна вологість не вище 65-70%.

Відносна вологість повітря в споруді вимірюється психометром.

Справність систем водопостачання і каналізації слід перевіряти не рідше одного разу на рік з випробуванням вентилів, засувок і водозабірних кранів.

У напірних ємностях аварійного запасу питної води повинно забезпечуватись протікання води з повним обміном її протягом 2 діб.

Аварійні безнапірні ємності для питної води повинні утримуватись в чистоті і заповнюватись одою при переводі на режим сховища (укриття) після де міологічного нагляду.

Водозабірні свердловини, які влаштовуються як джерела водопостачання, слід періодично (не рідше одного разу на місяць) вмикати на 2-3 години для відкачування води.

Аварійні резервуари для збирання фекалій повинні бути закриті, користуватися ними в мирний час забороняється. Засувки на випуск з резервуарів повинні бути закритими.

Санвузли, які не використовуються в мирний час, повинні бути закриті та опечатані. Допускається використовувати їх при навчанні, але при цьому слід проводити періодичний огляд і ремонт.

Допускається використання приміщень санвузлів під комори, склади та інші підсобні приміщення. У цьому випадку санвузли відключаються від системи каналізації, а змонтоване обладнання (унітази і зливні бачки) консервується без його демонтажу. Розконсервація санвузлів повинна виконуватись у встановлені строки при переведенні ЗС на режим сховища (укриття).

ДЕС після випробування підлягають консервації.

Розконсервація проводиться в період переведення ЗС на режим сховища і в період навчання. Після розконсервації не рідше одного разу на тиждень слід запускати дизель-агрегат і випробовувати його під навантаженням 30 хв.

Під час випробувань слід здійснювати контроль.

В агрегатів, які мають електричний пуск, необхідно контролювати зарядку акумуляторних батарей. В агрегатів, які мають пуск стисненим повітрям, контролюється тиск у пускових балонах. Пускові балони, за необхідністю, заправляються стисненим повітрям.

Щорічні та спеціальні огляди проводяться у порядку, встановленому керівниками підприємств, організацій та установ, які експлуатують захисні споруди у мирний час.

Спеціальні огляди проводяться після пожеж, землетрусів, ураганів, злив, повенів.

Результати систематичного огляду записуються в журнал перевірки стану споруди.

Комплексна перевірка проводиться у порядку, встановленому керівниками підприємств, які експлуатують захисні споруди у мирний час, з участю представника управління (відділу) НС та ЦЗН області (міста, району).



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 316;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.