Виписки з законодавчих актів щодо матеріального забезпечення ЦО-ЦЗ
Стаття 13. Фінансування заходів з цивільної оборони здійснюється за рахунок відповідно державного та місцевих бюджетів, а також коштів підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності й підпорядкування згідно з законодавством України.
Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування відраховують кошти на проведення заходів щодо навчання та захисту населення й територій, включаючи витрати на утримання й підготовку територіальних органів управління в справах цивільної оборони та формувань цивільної оборони, призначених для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, згідно з законодавством України.
Фінансування заходів з цивільної оборони, що потребують капітальних вкладень (включаючи будівництво захисних споруд, складів для зберігання техніки та майна цивільної оборони, створення пунктів управління, систем зв'язку та оповіщення), здійснюється відповідно до загального порядку фінансування капітального будівництва.
Стаття 14.Споживи цивільної оборони у військовій техніці, приладах і спеціальному майні задовольняються центральними органами виконавчої влади, уповноваженими з питань матеріальних ресурсів та економіки з оплатою замовником виробникам вартості виділених матеріальних ресурсів.
Продукція для потреб цивільної оборони виготовляється на умовах державного замовлення.
Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, до повноважень якого віднесено питання цивільної оборони, є державним замовником продукції, послуг та робіт для забезпечення потреб цивільної оборони відповідно до Закону України "Про поставки продукції для державних потреб"
Стаття 35. Фінансування заходів щодо попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків
Фінансування заходів щодо попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності й господарювання, а також добровільних пожертвувань фізичних та юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.
Для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків виділяються кошти з резервного фонду Кабінету Міністрів України відповідно до законодавства України.
Порядок фінансування заходів щодо попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків, відшкодування шкоди особам, які постраждали від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, відшкодування матеріальних збитків тощо визначається згідно із законом.
Стаття 25. Діяльність підприємств, установ та організацій у сфері захисту населення й територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
Підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності й господарювання, в сфері захисту населення й територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру:
- планують і здійснюють необхідні заходь для захисту своїх працівників, об'єктів господарювання та довкілля від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- підтримують у готовності до застосування сили й засоби із запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- створюють та підтримують матеріальні резерви для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Стаття 36. Створення й використання матеріальних резервів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
Матеріальні резерви для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру створюються заздалегідь з метою екстреного використання їх у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Зазначені резерви створюються центральними та місцевими органами виконавчої влади, а також органами місцевого самоврядування.
Порядок створення й використання матеріальних резервів для попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру визначається згідно із законодавством.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування в сфері захисту населення й територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в межах відповідних територій:
- забезпечують проведення евакуаційних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- створюють фінансові та матеріальні резерви для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і їх наслідків відповідно до законодавства;
- забезпечують організацію і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також підтримання громадського порядку під час їх проведення.
На закінчення необхідно відзначити, що робота зі створення резервів матеріальних ресурсів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру на територіальному й місцевому рівнях перебуває в самій початковій стадії. Багато в чому це обумовлено фінансовими труднощами - як у регіонах, так й у країні в цілому. Проте резерви створювати необхідно. Державний бюджет не може й не повинен бути тут єдиним джерелом фінансування. Він в стані покривати лише частину витрат. Тому треба ширше використати засоби регіонів України, місцевих органів і господарських об'єктів всіх форм власності. Значно знизити навантаження на федеральний бюджет дозволила б і система страхового забезпечення робіт з попередження й ліквідації НС. Її варто формувати й удосконалювати.
Економічні механізми зм'якшення наслідків катастроф дозволяють істотно підвищити ефективність рішення завдань по захисту населення в умовахНС.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 396;