Інженерне забезпечення майданчика
2.5.1. Тимчасові будівлі та споруди повинні бути інвентарними, тобто багаторазового використання, легко встановлювані і переобладнуванні. До них відносять будівлі: соціально-побутового призначення (їдальні, медпункти, душові, приміщення для обігріву тощо), адміністративно-господарські (контори, прохідні) та виробничі (склади, майстерні, навіси тощо). Кількість цих будівель та споруд визначається розрахунками в залежності від потужності будівельного потоку, максимальної кількості робітників, термінів функціонування того чи іншого процесу.
Найчастіше такі будівлі та споруди виконують пересувними або переносними. В практиці будівництва все ширше вживаються надувні споруди (зручні для побутових приміщень).
Розташування, номенклатура та кількість тимчасових будівель та споруд визначаються генеральним будівельним планом і повинні забезпечувати максимальну зручність для виконання того чи іншого будівельного процесу. Наприклад, соціально-побутові приміщення мають розташовуватися за межами небезпечної зони, але недалеко від виробничої; склади повинні мати все обладнання, необхідне для зберігання й охорони матеріалів чи конструкцій та зручного їх вивантаження й навантаження тощо.
2.5.2. Влаштування доріг на будівельному майданчику повинно бути закінченим до початку основних будівельних процесів. В сучасному будівельному виробництві вживаються всі види транспорту. Найбільш вживані:
автомобільний транспорт, який відрізняється великою маневреністю;
залізничний транспорт має велику потужність та можливість перевезення крупногабаритних конструкцій;
водний транспорт вживається, коли біля будівельного майданчика є якісь водні магістралі;
повітряний транспорт застосовується для доставлення вантажів в труднодоступні райони; в якості транспортних засобів вживаються гелікоптери й літаки (інколи дирижаблі).
Під час інженерного забезпечення будівельного майданчика необхідно вирішувати питання не тільки транспортування конструкцій та матеріалів з заводів-постачальників до будівельного майданчика (позамайданчиковий транспорт), а й їх переміщення в межах самого майданчика (внутрішній транспорт) та в межах будівельного об'єкта (місцевий транспорт).
2.5.3. Енергопостачання будівництва здійснюється від існуючих електричних мереж з використанням постійних споруд енергетичного господарства (ліній електропередач, трансформаторних підстанцій тощо). Тимчасові джерела енергопостачання — пересувні енергопоїзду або електростанції — використовуються, як правило, в самий початковий період при будівництві у віддалених від постійних енергетичних споруд місцевостях. Тимчасові мережі високої й низької напруги на території будівництва влаштовують, як правило, повітряними. В якості опор використовують постійні або тимчасові опори, трансформатори тощо.
2.5.4. Тимчасові водопровідні мережі виконуються із стальних труб діаметром 25...100 мм, які необхідно вкладати нижче рівня промерзання грунту. Якщо такої можливості нема труби утеплюють ефективними теплоізоляційними матеріалами. У разі використання водопровідної лінії тільки влітку, достатньо заглибити її на 30 см, а іноді її вкладають безпосередньо по поверхні грунту, передбачивши захист від механічних пошкоджень.
2.5.5. Тепло та пара подаються від тимчасових котельних установок. Тимчасові зовнішні теплові траси можуть бути підземними або наземними. Обов'язкове використання в них ефективного термоізолятора. Оскільки в теплових мережах завжди виникає конденсат труби необхідно вкладати з невеликим нахилом.
2.5.6. Стиснене повітря отримують від постійних чи тимчасових компресорних установок і розподіляють по гумових шлангах діаметром 20...40 мм. Можливе використання металевих труб (при стаціонарних компресорних). Теж необхідно пам'ятати, що для видалення конденсату треба влаштовувати нахил стальних труб в бік переміщення повітря.
2.5.7. Газ до нагрівних та сушильних агрегатів подають по прогумованих шлангах завдовжки не більш 20 м. Такі шланги вкладають у відкриті дерев'яні короби. Від газорозподільних станцій до будівельного майданчика газ постачається в стиснутому або зрідженому стані в балонах.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 357;