Організація службового зв’язку на лініях передавання


Обладнання службового зв’язку призначено для організації оперативного телефонного зв’язку технічного персоналу станційних і лінійних служб. Воно забезпечує зв’язок між: НПП і суміжним з ним ОПП (ділянковий службовий зв’язок); усіма ОПП і КнП (постанційний службовий зв’язок); КнП и пунктами де здійснюється виділення або транзит (магістральний службовий зв’язок). Ділянковий і постанційний службовий зв’язок зазвичай організається в області НЧ по виділених фізичних ланцюгах у випадку симетричного кабелю.

Службовий зв’язок організується за чотирьохпроводною схемою. Приклад її організації по фантомним ланцюгам зображено на мал.1

Для створення одного фантомного ланцюга необхідно використовувати два ВЧ ланцюга, лінійні трансформатори (ЛТр) з середньою точкою і трансформатори фантомного ланцюга (ТрФ). Затухання лінії компенсується підсилювачами нижніх часто (ПНЧ). Так як в області НЧ затухання ліній мале, то нема необхідності встановлювати ПНЧ в кожному НПП. На мал. 2 показано розміщення ПНЧ службового зв’язку в шахматному порядку.

Для збільшення дальності зв’язку ПНЧ широко використовується пупінізація виділених ліній, по яким працює службовий зв’язок.

При організації сз особливо постанційно, гостро стоїть питання забезпечення необхідного запасу стйкості, так як виникає велика кількість петель зворотнього зв’язку мал.3.

 

Тому до складу блока службового зв’язку входять досить складні розв’язуючі пристрої, що забезпечують великі величини затухання між точками 1-2 (а1-2 ›50 дБ).

Для зручності експлуатації постанційного службового зв’язку використовується система вибіркового виклику, а саме на кожному ОПП генератори і приймаючі тонального виклику настроєні на передавання і приймання однієї з приблизно двадцяти тональних частот виклику, які знаходяться в робочому діапазоні частот, який відводиться для сигналів службового зв’язку. Інтервал між суміжними частотами виклику ∆f=120…150 Гц. Якщо з боку станції, що викликає надходить сигнал виклику з деякою частотою виклику. То на ОПП спрацьовує приймач тонального виклику, настроєний на цю частоту і переговорний пристрій ОПП підключається до каналу службового зв’язку.

Кожен канал службового зв’язку закінчується в ЛАЦ комутаційним пристроєм, що включає в себе релейні комплекти і комплекти управління і сигналізації. Робочі місця обладнуються комплектами викличних і розмовних пристроїв, а також динаміками з підсилюючими пристроями.

Для організації службового зв’язку на кабельних і радіорелейних магистралях використовуються стойки службового зв’язку (ССЗ), на яких монтуються комплекти ЛСЗ, ПСЗ, ДСЗ.

 



Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 336;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.