Класифікація правопорушень медичних працівників (професійні, посадові). Відповідальність по діючому законодавству.


В "Основах законодавства України про охорону здоро­в'я чітко і детально сформульова­ні права та обов'язкимедичних працівників. За порушення професійно-посадових обов'язків згідно з чинним законо­давством на лікаря можуть бути накладені дисциплінарні та адміністративні стягнення, зауваження, догана. За сис­тематичне невиконання професійно-посадових обов'язків без поважних причин або грубе порушення трудових обо­в'язків медичний працівник може бути звільнений з робо­ти.

Медичний працівник, який виконує виховні функції (наприклад, викладач вузу, технікуму, медичної школи), звільняється з роботи за аморальні вчинки, несумісні з виконанням цієї діяльності. До дисциплінарних провин медичних працівників нале­жать: невиконання розпоряджень керівників лікуваль­них закладів, інструкцій, наказів керівників охорони здо­ров'я, порушення правил внутрішнього розпорядку, тру­дової, навчальної дисципліни (прогули, запізнення), не­сумлінне ставлення до виконання своїх службових обо­в'язків. Дисциплінарні стягнення можна застосовувати не пізніше, ніж через місяць від дня виявлення провини, і через 6 місяців від його заподіяння. Перш ніж вирішити питання щодо застосування дисциплінарного стягнення, робітнику пропонують дати письмове пояснення своєї провини, з тим, щоб якомога повніше з'ясувати обставини справи.

Крім того, у випадках, які передбачені законодавством, медичні працівники несуть повну або часткову відпові­дальність за збиток, завданий ними лікувальному закладу або особі. Чинним законодавством України про охорону здоров'я передбачено, що медичні і фармацевтичні пра­цівники у випадках, передбачених законом, тобто коли вони скоюють навмисні злочини, а також вчинили ненав­мисні дії, які завдали значних збитків державним або громадським інтересам або шкоду здоров'ю громадян, можуть бути притягнені до відповідальності згідно з Кри­мінальним Кодексом України.

У кожному злочині потрібно чітко розрізняти такі еле­менти: 1) шкода заподіяного або можливість її виникнен­ня; 2) причинний зв'язок між дією і заподіяною шко­дою; 3) навмисність або необережність в діях окремої особи.

Особливість професійних правопорушень медич­них працівників полягає в тому, що в даному випадку суб'єктом складу злочину є лікарі або медичні працівники (з середньою медичною освітою), а об'єктом злочину, як правило, є здоров'я людини. Крім застосування таких видів покарання, як позбав­лення волі, виправно-трудові, трудові роботи, штраф тощо за вироком суду, лікар, що допустив недбайливе ставлення до своїх обов'язків, може бути позбавлений права займа­тись лікарською діяльністю протягом 5 років.

Кримінальним кодексом передбачена відповідаль­ність за такі професійно-посадові правопорушення: незаконна лікувальна діяльність, ненадання допомоги хворому медичним , працівником, неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником, порушення прав пацієнта, незаконне проведення дослідів над людиною, порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницьке донорство, незаконне розголошення лікарської таємниці.

 



Дата добавления: 2016-06-05; просмотров: 1641;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.