Взаємодія струмів викликається їх магнітними полями: магнітне поле одного струму діє силою Ампера на інший струм і навпаки.


Досліди показали, що модуль сили, діючої на відрізок завдовжки Δl кожного з провідників, прямо пропорційний силам струму I1 і I2 в провідниках, довжині відрізку Δl і обернено пропорційний до відстані R між ними:

(3.50)

 

У Міжнародній системі одиниць коефіцієнт пропорційності k дорівнює:

k = μ0/2π,

деμ0 - постійна величина, яку називають магнітною постійною. Її чисельне значення становить: μ0 =4π·10-7 H/A2 ≈ 1,26·10-6 H/A2.

Для того, щоб при магнітній взаємодії паралельні струми притягувалися, а антипаралельні відштовхувалися, лінії магнітної індукції поля прямого провідника мають бути спрямовані за годинниковою стрілкою, якщо дивитися уздовж провідника по напряму струму. Для визначення напряму вектора Вмагнітного поля прямолінійного провідника також можна користуватися правилом буравчика: напрям обертання руків'я буравчика співпадає з напрямом вектору В якщо при обертанні буравчик переміщається у напрямі струму (рис. 3.35).

       
   


 

Рисунок 3.35. Рисунок 3.36.

Рисунок 3.36 пояснює закон взаємодії паралельних струмів. Магнітна взаємодія паралельних провідників із струмом використовується в Міжнародній системі одиниць (СІ) для визначення одиниці сили струму - ампера:

Ампер – сила постійного струму, який при проходженні по двом паралельним провідникам нескінченної довжини і малого кругового перерізу, розташованих на відстані 1 м один від одного у вакуумі, викликав би між цими провідниками силу магнітної взаємодії, рівну 2·10-7 H на кожен метр довжини.




Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 348;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.