Інструменти та знаряддя


Під час виконання малярних робіт використовується велика кількість інструментів та знаряддя, які в загальному випадку можна поділити на ручні та механічні інструменти та різноманітні засоби підмощування.

До ручних інструментів (Рисунок 10.2) відносяться такі: шпателі, щітки, скребачки, валики, віскозіметри, шпателі-напівтерки тощо.

Шпателі необхідні для зачищення поверхні, нанесення, розрівнювання й загладжування шпаклівки. Вони бувають: металеві, дерев'яні, комбіновані (з гумовим та пластмасовим наконечниками).

Щітки розподіляються за своєю формою та призначенням на декілька десятків. Для фарбування великих поверхонь стін та стель використовують махові щітки діаметром 60...65 мм з довжиною волосся до 100 мм, побілочні — завширшки 200 мм, завтовшки 45...60 мм. Для цієї ж мети використо­вують макловиці, які бувають круглими діаметром 120 та 170 мм з довжи­ною щітини до 100 мм або прямокутними.

Для фарбування невеликих поверхонь клейовою або масляною фарбою вживають ручники — щітки невеликих розмірів з короткою дерев'яною руч­кою. Діаметр таких щіток 25...55 мм. Для загладжування свіжонане­сеної фарби використовують плоскі щітки — флейці завширшки 25...10 мм.

Проведення прямих ліній, витягування фільонок, а також фарбування невеликих поверхонь в труднодоступних місцях виконується фільончас­тими щітками діаметром 6, 8, 10, 14 та 18мм з білої жорсткої щітини, що закріплюється в металевій оправі (патроні), який насаджується на дерев'я­ну ручку.

Якщо необхідно поверхню обробити «під шагрень» або торцьовку, тобто отримати шорсткувату поверхню, використовується щітка-торцьовка, що має розмір 154х76 мм.

Для фарбування радіаторів вживаються спеціальні щітки.

Поряд зі щітками для фарбування поверхонь стін та стель вживаються валики (роліки). Валики виготовляються з поролону, міха або гуми. Вони бувають діаметром 40...70 мм, довжиною 100...250 мм. Валик наді­вається на вісь, що закріплена на стержені з рукояткою.

За допомогою валиків отримують фактурну поверхню «під шагрень». Під час роботи з валиками для економії фарби слід використовувати сітку. Замість сітки використовують лист покрівельної сталі або жерсті з густо набитими отворами. Валик занурюють в фарбувальний склад, надлишок якого віджимають за допомогою сітки (листа), що розташовують над ємкіс­тю з фарбою.

Серед механізованого інструмента та пристосувань поширені засоби малої механізації (Рисунок 10.3). Це компресори, які утворюють стиснуте повіт­ря, пневмонагнітачі. затирально-шліфувальні машинки пневматичні або електричні, фарбопульти, пістолети-розпорошувачі, вудки універсальні, електрофарбопульти. Їх використання в деяких фарбувальних операціях наведено в наступних розділах цієї частини.

Для утворення безпечних умов для працівників, особливо під час виконання процесів фарбування стель, сходових клітин в житлових примі­щеннях або приміщень залів кінотеатрів, театрів, вокзалів тощо, необхідно утворювати систему помостів та інших засобів підмощування. Для цієї мети використовуються драбини, пересувні помости, драбини-ходулі, двовисотні столи тощо. Для великих і високих приміщень вживаються помости з електричним приводом або автомобільні вишки й самопідйомні колиски (для зовнішних робіт), які можуть створити безпечні умови при виконанні робіт на висоті до 20...30м. Крім перелічених вживаються трубчасті безболтові риштування, вантажо-пасажирські підйомники або спеціальні ліфти.

Для приготування малярних складів з напівфабрикатів, що надходять з заводів або фарбопідготовчих цехів, використовуються малярні станції. які можуть бути пересувними або такими, що перевозяться в кузовах автомобілів. Пересувна станція являє собою утеплений фургон на базі двовісного причепа, що обладнаний фарботерками, віброситами, електро­кле­єварками, розчинонасосами та компресорами. Обладнання станцій дозволяє виготовлювати водно-клеєві та масляні склади фарб.

Станції, що перевозяться, призначені в основному для виготовлення грунтовочних та фарбуючих складів для оздоблення крупнопанельних будинків. Розчинонасос і компресор, що встановлюються на таких станціях, забезпечують механізоване нанесення грунтовочних та фарбуючих складів.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 340;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.