Спеціально історичні методи дослідження.


v Метод економічної теорії — це сукупність прийомів, засобів і принципів, за допомогою яких досліджуються категорії і закони функціонування та розвитку економічних систем.Застосовуються як загальнонаукові, так і специфічні для даної науки методи пізнання економічних явищ і процесів (економічне моделювання, економічний експеримент тощо).

v Спеціальні джерелознавчі (текстологічне й палеографічне вивчення та ін.)

Ø Герменевтичний(або пізнавально-процедурний, чи тлумачний) метод

ü сприяє кращому розумінню текстів нормативно-правових актів, документів чи праць;

ü дозволяє також роз’яснювати та витлумачувати внутрішній зміст текстів нормативно-правових актів, документів чи праць, а також понять, визначень і термінів, які доводиться опрацьовувати;

ü важливий для розуміння («тлумачення») вчинків учасників правовідносин.

При цьому має бути визначено мету написання того чи іншого документа (нормативно-правового акта) або інших значущих джерел. Також має долатися «культурний розрив», історична різнорідність розуміння таких понять. Це в підсумку сприятиме усвідомленню змісту опрацьовуваних текстів, а також їх подальшому практичному використанню. Важливим у цьому процесі є й розуміння інтерпретатором самого змісту тексту, що забезпечуватиме його правильне тлумачення.

Детально в курсі «Джерелознавство».

v Історична географія.

Ø Метод історико-географічних зрізів полягає у вивченні вузлових моментів у розвитку досліджуваного об’єкту, при проходженні яких відбувалися якісно нові зміни основних його характеристик. Історико-географічні зрізи можуть бути компонентними та інтеґральними.

ü За допомогою перших вивчаються окремі сторони досліджуваного об’єкта в той чи інший вузловий момент,

ü тоді коли другі передбачають комплексне дослідження об’єкта.

Необхідною умовою при проведенні історико-географічного зрізу є одночасне дослідження взаємовідносин різних компонентів об’єкта та їх зіставлення, тобто використання методу синхронного аналізу

v Структурно-функціональний метод як спосіб аналізу етносоціальних явищ, подібний до цілісної системи, при цьому ми визнаємо, що елементарні структури, наприклад, етногенез українців, який ми досліджуємо, виконує певні функції всередині системи або для структур більш високого порядку, таких, як етногенез людства тощо.

v Системно-компонентнийметод, коли ми виявляємо і досліджуємо існуючі зв’язки між усіма компонентами (складовими) етносоціальних явищ, при цьому останні уявляються цілісними системами, що мають внутрішню структуру з відповідною ієрархією між її частинами. У процесі аналізу можливе також використання математичного апарату варіаційної статистики.



Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 427;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.