Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.


Особливості фізичного і фізіологічного розвитку.У підлітко­вому віці відбуваються кардинальні зміни організму дитини на шля­ху до біологічної зрілості. Ці зміни зумовлюються насамперед стате­вим дозріванням. Статеве дозрівання впливає на появу почуття влас­ної дорослості, появу інтересу до представників протилежної статі, пробудження нових романтичних почуттів і переживань.

Активізація діяльності гіпофізу спричинює інтенсивний фізичний і фізіологічний розвиток. Прискорюється ріст тіла в Висоту. У дівчаток цей процес розпочинається з 11 років, що на 2 ро­ки раніше, ніж у хлопчиків. У зв'язку з бажанням подобатися пред­ставникам протилежної статі така різниця призводить до появи Цілого комплексу переживань, особливо у хлопчиків.

Зміцнюється м'язово-скелетна система, зростає фізична си­ла. Але ріст хребта відстає від темпу росту тіла у висоту. Можна помітити порушення пропорцій тіла. Простежується невідповідність розвитку серця, маси тіла і судинної системи. То­му часто порушується робота серця, спостерігається швидка стом­люваність. Здійснюється перебудова моторного апарату. Часто втрачається гармонія в рухах, вміння володіти власним тілом. У підлітків може з'являтися протест проти таких змін зовнішності та формуватися гіпертрофований образ фізичного „Я".

Перебудова нейрогуморальних співвідношень стає основою загальної неврівноваженості підлітка, вразливості, роздратованості.

Соціальна ситуація розвитку в підлітковий період має принципові відмінності від ситуацій розвитку в дитинстві. Тепер уже інакше розставляються акценти між сім'єю, однолітками і школою. Головне місце серед мотивів позитивного ставлення до школи займає мотив спілкування з однолітками. Ці взаємини ста­ють основою внутрішнього інтересу підлітка. Інші мотиви розта­шовуються так: якість викладання предмета, прихильність до своєї школи. Відбувається подальша соціалізація „Я" особистості: усвідомлення своїх прав і обов'язків, прагнення завоювати статус дорослого. Підліток залучається до життя дорослих, вступає в різні громадські організації.

Провідний вид діяльності - інтимно-особистісне спілкування.

Основні новоутворення: почуття дорослості, потреба в самореалізації та суспільному визнанні, прагнення до самостверд­ження, самосвідомість набуває морального характеру, вміння підпорядковуватись нормам колективного життя.

Основні протиріччя: прагнення бути дорослим і разом з тим відсутність соціального досвіду; відмінності між фізичною і соціальною зрілістю підлітка.



Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 755;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.