Уніфікація вимог до інформації в сучасному туризмі

Всесвітня туристична організація неодноразово шукала вирішення проблеми уніфікації туристичної інформації. Ще в середині 80-х рр. XX ст. фахівці з міжнародного туризму прийшли до висновку, що для полегшення сприйняття туристами, а також туристичними працівниками різних країн маршрутної, сервісної й іншої інформації необхідно створити систему стандартного, уніфікованого запису цієї інформації. І в 1986 р. Радою Міністрів Європейського співтовариства була прийнята Система стандартизованої інформації для готелів (Standardіzed Іnformatіon System). Вона складається з досить великої кількості піктограм (стилізованих малюнків), використовуваних у європейських країнах і деяких країнах інших регіонів. Ця система зручна і має ряд переваг. Вона об'єктивна, інформативна, легка в керуванні і піддається контролю за допомогою використання існуючого законодавства по захисту інтересів споживачів, що не допускає трактувань, що вводять в оману.

Ця система широко використовується в європейських країнах для полегшення перебування гостей у Європі в холах готелів, у фойє ресторанів, на вулицях. Система також знайшла своє застосування в каталогах країн Європейського союзу і деяких інших країн.

Однак дана система не єдина. Міжнародною федерацією молодіжних турбаз також розроблена і використовується своя система умовних знаків для спрощення і приступності інформації, що відрізняється від попередньої. Існують і інші системи, наприклад корпораційні інформаційні графічні системи.

Всесвітньою туристичною організацією починалися спроби створення єдиної світової уніфікованої графічної інформаційної системи для туризму. Але дотепер така система не створена, тому що виявилося, що в різних країнах світу ті самі об'єкти звично позначаються різними умовними знаками. Але все ж таки в більшості випадків піктограми багатьох інформаційних систем зрозумілі всім, тим більше якщо до них дані короткі пояснення на двох-трьох мовах.

Використання інформаційних систем у туризмі - загальноприйнята практика. Усі системи і піктограми допомагають переборювати мовні проблеми: гостю значно легше за допомогою цих систем знайти необхідну інформацію і зрозуміти її незалежно від того, яку з країн він відвідує; туристичному підприємцю системи допомагають знайти загальну мову зі своїми закордонними партнерами. Головне - звернути увагу і проінформувати туриста про наявність визначеної системи знаків у тій чи іншій країні і пояснити їхнє основне значення.


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1993; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.023 сек.