Особливості редактора формул


1. Редактор формул Microsoft Equation 3.0 є окремим компонентом, тому при установці текстового процесора вимагається спеціально вказати необхідність його підключення.

2. При роботі з редактором формул слід прагнути максимальної повноти виразів, що вводяться. Так, наприклад, вираз (формула) може містити компоненти, введення яких можливе і без використовування редактора формул, але для зручності роботи і простоти подальшого редагування слідує вводити всю формулу цілком тільки в редакторі формул, не використовуючи інші засоби.

3. При введенні формул і виразів не рекомендується використовувати символи російського алфавіту. В тих випадках, коли вони необхідні, наприклад, як описові індекси змінних, їм слід призначати стиль Текст.

4. В редакторі формул не працює клавіша ПРОПУСК, оскільки необхідні інтервали між символами створюються автоматично. Проте якщо необхідність введення пропусків все-таки виникне, то їх можна вводити за допомогою кнопки Пропуски і багатокрапки панелі інструментів Формула. Всього передбачено п'ять різновидів пропусків різної ширини.

Робота з таблицями

Дані, представлені в табличній формі, відрізняються наочністю. Таблиці завжди були невід'ємним атрибутом наукової і звітної документації, а останніми роками стали і ефективним засобом оформлення Web-сторінок Інтернету. Це зв'язано з тим, що через природні причини можливості форматування Web-сторінок вельми обмежені. Тому багато Web-дизайнерів використовують таблиці (у тому числі і приховані), щоб примусово управляти відображенням даних на екрані клієнта і не довіряти цей відповідальний процес засобу перегляду Web (броузеру). При автоматичній генерації активних Web-сторінок з використанням матеріалів із зв'язаної бази даних теж створюється структура Web-сторінки, в основі якій лежать невидимі таблиці. Так, наприклад, таблиці — цей найпростіший засіб для імітації на Web-сторінці газетного або журнального тексту, що має дві і більш колонок.

Осередки таблиць можуть містити не тільки текст, але і графічні і інші об'єкти. Завдяки цьому можна розміщувати декілька ілюстрацій по ширині Web-сторінки (звичайні засоби форматування Web-сторінок не дозволяють це зробити).

При створенні електронних документів можна управляти методом уявлення . осередків і рамок, як зовнішніх, так і внутрішніх. При створенні друкарських документів таблиці оформляють так, щоб вони відповідали стилю і змісту документа. При створенні Web-сторінок існує прийом, коли рамки взагалі не відображають, а між осередками роблять зазор. В результаті цього об'єкти, що знаходяться в осередках, утворюють рівні регулярні структури на екрані, тоді як ніяких слідів таблиць на екрані не видно.

Текстовий процесор Microsoft Word володіє гнучкими і могутніми засобами створення таблиць як для друкарських, так і для електронних документів. Три основні засоби створення таблиць — це:

• кнопка Додати Таблицю на панелі інструментів Стандартна;

• діалогове вікно Вставка таблиці (Таблиця > Додати > Таблиця);

• засіб малювання таблиць Таблиці і межі (Таблиця > Намалювати таблицю).

Створення таблиць

Кнопку Додати таблицювикористовують для створення найпростіших таблиць невеликого розміру — назвемо їх базовими. Базові таблиці можна надалі розвивати, у міру необхідності збільшуючи в них кількість рядків і стовпців командами меню Таблиця > Додати.

Команду Таблиця > Додати > Таблиця використовують для створення складніших таблиць. Вона відкриває діалогове вікно Вставка таблиці, в якому задають число рядків і стовпців, а також ширину стовпців. Якщо замість конкретного розміру

задати параметр Авто, включається режим автопідбір, завдяки якому стовпці можуть еластично форматуватися відповідно до наявного змісту. Режим автопідбору задають відповідним перемикачем:

• постійна ширина — загальна ширина таблиці рівна ширині поля набору документа, а ширина кожного стовпця постійна і залежить від кількості стовпців (режим зручний при створенні друкарських документів);

• по вмісту — ширина кожного стовпця пропорційна об'єму даних, що містяться в ньому (режим зручний при створенні електронних документів, поширюваних у форматі текстового процесора);

• по ширині вікна — спеціальний режим для таблиць, розміщуваних на Web-сторінках (остаточне форматування таблиці відбувається не у момент її створіння, а під час перегляду).

Таблиці ще складнішої структури зручно створювати методом «малювання». Необхідні для цього елементи управління зосереджені на панелі інструментів Таблиці і межі (відкривається командою Таблиця > Намалювати таблицю).



Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 444;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.