Робота з растровими зображеннями


Під зображеннями розуміються растрові графічні об'єкти, виконані сторонніми програмними засобами або отримані із зовнішнього джерела. Вони вставляються в документ методом скріплення або упровадження. Загальна команда для вставки таких об'єктів — Вставка > Малюнок > З файлу. По цій команді відкривається стандартне діалогове вікно Додати малюнок, в якому і проводиться вибір файлу, що містить зображення.

Вибір методу вставки. В текстовому процесорі Microsoft Word 2000 вибраний малюнок можна вставити в документ трьома способами: упровадженням, скріпленням і упровадженням з скріпленням.

1. В першому випадку об'єкт увійде до документа і може транспортуватися разом з ним.

2. В другому випадку об'єкт залишиться по місцю свого зберігання, а до документа увійде тільки покажчик на першоджерело.

3. В третьому випадку об'єкт увійде до документа, але його зв'язок з першоджерелом збережеться. Це корисно, якщо передбачається можливість редагування першоджерела і треба забезпечити синхронне редагування і упровадженого об'єкту.

Вибір методу вставки виконують в діалоговому вікні Додати малюнок. В його правому нижньому кутку є список, в якому слід вибрати один метод з трьох можливих, що розкривається.

Зміна методу вставки.Якщо як метод вставки було вибрано упровадження, то нічого змінити вже не можна. Користувач документа, в який упроваджено зображення, природним чином позбавлений доступу до оригіналу. Якщо ж при вставці був використаний один з двох методів, що мають на увазі зв'язок з оригіналом, то об'єкт змінити можна.

Якщо документ готується не для друку на принтері, а для його передачі замовнику в електронному вигляді з можливістю подальшої обробки, то позбавляти замовника можливості редагувати вбудовані графічні об'єкти не можна! В цьому випадку об'єкти не повинні упроваджуватися. Найправильніший прийом — вставка об'єктів скріпленням і додаток об'єктів до файлу документа.

При виділенні об'єкту, що має зв'язок з оригіналом, в меню Правкаактивізується пункт Зв'язку, що відкриває діалогове вікно Зв'язку.

Елементи управління цього діалогового вікна дозволяють:

• відновити зв'язок (якщо оригінал змінився);

• розірвати зв'язок (і перейти до зберігання об'єкту в документі);

• змінити джерело (встановити зв'язок з іншим об'єктом або з тим же об'єктом, але що зберігається у іншому місці);

• перейти до методу одночасного упровадження і скріплення шляхом установки прапорця Берегти в документі.

Взаємодія зображення з текстом. Основна частина інструментів для настройки властивостей зображень в текстовому документі зосереджена на панелі інструментів Настройка зображення (Вид > Панелі инструментов > Настройка зображення).

За способом взаємодії з текстом виділяють два основні типи зображень:

упроваджені в рядок (inline) і вільні (floating). Зображення першого типу можна умовно розглядати як окремі символи: при русі тексту в процесі редагування зображення переміщається разом з ним і залишається в тому місці тексту, куди його помістили. Положення вільного зображення на сторінці не пов'язано з позицією введення. Зображення взаємодіє з текстом за допомогою обтікання.

Для управління методом взаємодії зображення з текстом служить вкладка Положення в діалоговому вікні Формат малюнка, яке відкривають командою Формат > Малюнокабо кнопкою Формат малюнка на панелі інструментів Настройка зображення. Елемент управління В тексті забезпечує упровадження зображення в текстовий рядок. Інші елементи служать для вибору одного з методів обтікання, раніше розглянутих нами в розділі/

Прийоми управління візуалізацією зображення і редагування. В текстовому процесорі Microsoft Word 2000 є два засоби управління тим, як відображається вбудоване растрове зображення. Перший засіб внутрішній, а друге — зовнішня, підключається при установці програми. Внутрішній засіб представлений елементами управління панелі інструментів Настройка зображення (Вигляд » Панелі інструментів > Настройка зображення). Зовнішнім засобом редагування зображень є графічний редактор Microsoft Photo Editor 3.0. Він повинен бути підключений при установці Microsoft Word 2000 точно так, як і редактор формул Microsoft Equation 3.0 і редактор діаграм і графіків Microsoft Chart 2000.

Внутрішній засіб візуалізації зображень має відносно малу нагоду. При його використовуванні оригінал зображення не міняється, а міняється тільки спосіб його відображення в документі. Фактично тут редагується не зображення, а фільтр, що управляє тим, як зображення виглядає в документі. На панелі інструментів Настройка зображення засобу настройки зображення представлені наступними кнопками:

• Збільшити контрастність;

• Зменшити контрастність;

• Збільшити яскравість;

• Зменшити яскравість;

• Обрізання;

• Встановити прозорий колір.

Функція установки прозорого кольору має особливе значення для створення Web-сторінок. Вона дозволяє призначити будь-який з кольорів зображення (але тільки один) як «прозорого». При розміщенні такого графічного об'єкту поверх інших об'єктів (це виконується настройкою методу обтікання) всі об'єкти нижележащего шару видні через ті ділянки верхнього зображення, які мають колір, призначений прозорим. Зрозуміло, зображення, що використовуються для такого уявлення, треба готувати особливо. Вони повинні мати великі ділянки, забарвлені однорідним фоновим кольором. Для цього зображення або заздалегідь обробляють в графічному редакторі, або відразу знімають цифровою фотокамерою на однорідному фоні. Однорідний фон, як правило, вибирають синього або голубого кольору. Зовнішній засіб редагування зображень (редактор Microsoft Photo Editor 3.0) розрахований на зміну файлу оригіналу і тому застосовно тільки до зображень, упроваджених в документ, але не зв'язаним. Більш того, вставку зображення в документ в цьому випадку треба виконувати не як завжди (Вставка > Малюнок >

З файлу), а іншим способом — Вставка > Об'єкт > Microsoft Photo Editor 3.0 Photo. При цьому відкривається вікно створення нового зображення New (Створити), в якому слід включити перемикач Open an Existing Picture (Відкрити існуюче зображення).

Наперед підготовлене зображення відкривається з файлу і може редагуватися засобами редактора Microsoft Photo Editor 3.0. Після закінчення редагування вікно редактора закривають, і зображення автоматично вбудовується в текстовий документ. Якщо надалі буде потрібно продовжити його редагування, то при подвійному клацанні на об'єкті зображення відкриється безпосередньо в редакторі Microsoft Photo Editor 3.0.

 

 



Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 392;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.011 сек.