Взаємодія об'єктів один з одним
Ми розглянули, як відбувається взаємодія об'єктів з текстом і з елементами друкарської сторінки, але якщо на одній сторінці є декілька вбудованих об'єктів, то вони можуть взаємодіяти і один з одним. Характером цієї взаємодії теж потрібно управляти.
Перше, що потрібно вирішити, — це чи дозволено об'єктам перекривати один одного. Для тих об'єктів, яким перекриття дозволено, слід встановити прапорець Формат объекта»Положение»Дополнительно > Положення об'єкту > Дозволити перекриття. Нагадаємо, що доступ до діалогового вікна формат об'єкту відкривається командою (для різних об'єктів вона може називатися по-різному) контекстного меню об'єкту.
Управління взаємним положенням об'єктів виконують за допомогою операцій:
• групування;
• завдання порядку проходження;
• вирівнювання;
• розподіли.
Групування об'єктів. Якщо на сторінці представлено декілька об'єктів і при цьому важливо, щоб їх взаємне розташування між ними було строго зафіксовано, їх об'єднують в один комплексний (груповий) об'єкт за допомогою операції групування. Після цієї операції властивості групового об'єкту можна настроювати точно так, як і ми настроювали властивості найпростіших об'єктів, — йому може бути заданий характер обтікання текстом, метод прив'язки до абзацу або до елементів друкарської сторінки і т.п.
Для групування декількох об'єктів їх слід виділити (виділення декількох об'єктів виконують при натиснутій клавіші SHIFT), клацнути на будь-якому з об'єктів групи правою кнопкою миші і вибрати в контекстному меню команду Групування > Групувати. Згруповані об'єкти можна переміщати, як єдине ціле. Якщо до групи об'єктів треба додати новий об'єкт, слід виділити об'єкт і групу і дати команду Групування > Перегрупувати. Щоб розгрупувати об'єкти і отримати доступ до індивідуальних властивостей кожного з них, треба виділити групу і дати команду Групування > Розгрупувати.
Управління порядком проходження об'єктів. Якщо на сторінці документа розміщується декілька об'єктів, то передбачається, що у кожного об'єкту є свій шар. За умовчанням порядок проходження шарів пов'язаний з порядком створення об'єктів, тобто, ті об'єкти, які були створені раніше, лежать на шарах нижче, ніж об'єкти, створені пізніше.
Якщо між об'єктами немає перекриття, то ми не помічаємо, що існує якийсь порядок проходження об'єктів, проте, коли об'єкти перекривають один одного, цей порядок стає помітний.
Управляють порядком проходження об'єктів за допомогою команди Порядок контекстного меню. Вона відкриває вкладене меню, засобами якого можна підняти об'єкт на передній план, опустити на задній план, змістити на один шар вгору або вниз і задати положення об'єкту щодо тексту.
Вирівнювання об'єктів. Якщо об'єкти, що становлять композицію, не перекривають один одного, важливо мати засіб їх відносного вирівнювання між собою. Вирівнювання об'єктів виконують до групування, адже після нього об'єкти вже не можна зсунути один щодо одного. В цьому випадку операція групування виконує роль закріплюючої операції.
На жаль, для операції вирівнювання немає засобів ні в рядку меню програми, ні в контекстному меню об'єктів. Щоб виконати цю операцію, необхідно заздалегідь відкрити додаткову панель інструментів Малювання (Вигляд > Панелі інструментів > Малювання).
Для вирівнювання декількох об'єктів між собою їх слід виділити при натискуючій клавіші SHIFT, а потім дати команду Дії > Вирівняти/розподілити (за допомогою кнопки Дії панелі інструментів Малювання). Існує шість методів вирівнювання. Ним відповідають три команди горизонтального вирівнювання (По лівому краю, По правому краю, По центру) і три команди вирівнювання вертикального (По верхньому краю, По нижньому краю, По середині). Слід звернути увагу на особливість дії команд вирівнювання. Так, наприклад, якщо два об'єкти вирівнюються по нижньому полю, значить, вони вирівнюються по нижньому полю нижнього об'єкту. Вирівнювання по правому полю — це вирівнювання по правому полю найправішого об'єкту з числа виділених і так далі. Якщо необхідно виконати вирівнювання щодо полів сторінки, слід заздалегідь встановити прапорець Дії > Вирівняти/Розподілити > Щодосторінки.
Розподіл об'єктів. Як і вирівнювання, операцію розподілу можна виконати тільки за допомогою панелі інструментів Малювання (Вигляд > Панелі інструментів > Малювання),яку слід відкрити завчасно. Суть операції розподілу полягає в тому, що між об'єктами встановлюються рівні інтервали по горизонталі або (чи) вертикалі. Відповідно, в меню команди Дії > Вирівняти/Розподілитиє дві команди: Розподілити по горизонталі і Розподілити по вертикалі.
Рівномірний розподіл об'єктів звичайно виконують після операції вирівнювання, але, зрозуміло, до операції групування. Додаткова відмінність команд розподілення від вирівнювання полягає ще і в тому, що для взаємного вирівнювання достатньо мати два виділені об'єкти, а для команд розподілу повинне бути виділено не менше три об'єкти.
Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 493;