Форматування абзаців.


Абзац у документі Word – це фрагмент тексту, що закінчується знаком абзацу ¶. Цей знак є прихованим символом (тобто таким, що не друкується), який вводиться щоразу, коли користувач натискає клавішу Enter на клавіатурі. Він розміщений одразу за останнім символом абзацу. Побачити знак абзацу можна, якщо на панелі інструментів Стандартна клацнути по піктограмі Недруковані знаки ¶ або виконати команду СЕРВІС ] ПАРАМЕТРИ, вибрати вкладку ВИГЛЯД, у групі НЕДРУКОВАНІ ЗНАКИ активізувати опцію СИМВОЛИ АБЗАЦУ.

До абзацу можна застосувати окремий набір параметрів форматування, таких як міжрядкові інтервали, вирівнювання тощо. Часто в одному документі абзаци оформлені по-різному. Крім того абзац може бути оформлений обрамленням чи відформотований як маркований, нумерований чи багаторівневий список.

Абзаци можуть мати певний абзацний відступ або виступ першого рядка. Абзацний відступ може стосуватись не тільки першого рядка, а й усіх рядків абзацу, і вимірюється він у міліметрах або пунктах.До властивостей абзацу належать також інтервали між абзацами. Звичайно цей інтервал дорівнює міжрядковому інтервалу, але може бути і більшим – тоді кажуть про відбиття абзацу. Також на цій закладці задається вирівнювання тексту (по лівому краю, по правому краю, по ширині, по центру).

Щоб задати вирівнювання певного абзацу користувачу необхідно встановити курсор у цей абзац і клацнути по потрібній кнопці на панелі інструментів ФОРМАТУВАННЯ.

Найкращі можливості для форматування абзаців має діалогове вікно АБЗАЦ, яке відкривається командою ФОРМАТ ] АБЗАЦ. Вихідні значення параметрів у цьому діалозі відповідають поточному формату абзацу.

За допомогою вкладки ВІДСТУПИ ТА ІНТЕРВАЛИ цього діалогу можна завдати такі параметри формату абзацу.

Тип вирівнювання. За допомогою опції ВИРІВНЮВАННЯ можна встановити вирівнювання праворуч, центрування (рядки розміщуються симетрично відносно уявної вертикальної лінії, що проходить через середину сторінки) або блочне вирівнювання (рядки вирівнюються як ліворуч, так і праворуч). За замовчуванням Word вирівнює абзаци ліворуч.

Опція ОТСТУП дозволяє встановити відступи зліва і справа рядків виділеного абзацу, а також окремо лівий відступ першого рядка абзацу. Відстань за замовчуванням вимірюється в дюймах, але за допомогою команди СЕРВІС ] ПАРАМЕТРИ ] ЗАГАЛЬНІ можна встановити інші одиниці.

Міжрядковий інтервал. За умовчанням застосовується одиничний інтервал (який дещо перевищує максимальний розмір шрифту у даному рядку). У списку МІЖРЯДКОВИЙ передбачено ще подвійний і мінімальний інтервали. Якщо у даному списку обрати параметри ТОЧНО або МІНІМУМ, то можна задати величину інтервалу у полі ЗНАЧЕННЯ.

Інтервали перед і після абзацу. Ці параметри виражаються в пунктах і задаються в групі ІНТЕРВАЛ у полях перед і після.

Для встановлення відступів можна використовувати і горизонтальну лінійку. На ній є маркери відступу ліворуч (нижній лівий), відступу праворуч (нижній правий) і відступу першого рядка абзацу (верхній лівий). В разі зміни положення цих маркерів за допомогою миші виділений абзац буде автоматично переформатовуватися.

Відстань між рядками встановлює опція МІЖРЯДКОВИЙ вікна діалогу АБЗАЦ, а між абзацами опція ІНТЕРВАЛ.

При встановленні параметрів форматування абзацу зовнішній вигляд цього абзацу зображується в полі ЗРАЗОК вікна діалогу АБЗАЦ.

Зміни, які вносяться до поточного формату абзацу, одразу візуально відображаються у віконці у нижній частині вкладок.

В даному документі задаються такі формати абзаців, як вирівнювання по ширині, відступ основного тексту зліва і справа по 0 см, відступ першого рядка абзацу – 1 см, одинарний міжрядковий інтервал [2,4].Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 2390; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2023 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.018 сек.