Організація, структура, принципи роботи та сервіси Internet

На самому узагальненому рівні мережа - це система, яка дозволяє проводити обмін інформацією. Мінімальний набір компонентів, що становлять базову комунікаційну модель, виглядає так: джерело; приймач; середовище передачі; повідомлення.

Джерелом і приймачем можуть бути дві розмовляючі між собою людини. В мережі джерелом і приймачем можуть бути персональний комп’ютер (ПК) і головна ЕОМ або супутник і приймаюча антена.

Середовищем передачі, або каналом, може бути телефонна лінія, кабель чи повітря, яким розповсюджується мікрохвильове випромінювання.

Повідомлення є інформацією, передаваною від джерела до приймача.

До переваг використання мереж відносять:

· швидкий обмін інформацією між користувачами;

· спільний доступ до ресурсів:

· оптимальний розподіл навантаження між декількома ЕОМ;

· можливість резервування для підвищення стійкості всієї системи до відмов;

· створення гнучкого робочого середовища.

Історія вдосконалення обміну даними характеризується поліпшеннями у всіх компонентах комунікаційної моделі. Ці поліпшення зробили мережі швидшими, простішими в обігу і ефективнішими. Мережа є системою, в якій відбувається передача інформації. Комп’ютерна мережа включає все апаратне і програмне забезпечення, необхідне для підключення комп’ютерів і іншого електронного устаткування до каналу, яким вони можуть спілкуватися один з одним. Пристрої, які взаємодіють з іншими пристроями в мережі, називаються вузлами, станціями або мережними пристроями. Число вузлів може складати від двох до багатьох тисяч.

Однорангові мережі (PEER-TO-PEER NETWORKS). Коли вузли мережі виконують однакові комунікаційні функції, вони називаються рівними (рееr). Комунікації між такими вузлами звичайно називаються одноранговими.

У протилежність їм, є мережі, що складаються з множини комп’ютерів, що називають робочими станціями або клієнтами, які обмінюються інформацією практично виключно з одним чи з декількома комп’ютерами, які називають серверами.

Мережі клієнт-сервер (CLIENT-SERVER NETWORKS). Мережі клієнт-сервер пропонують централізований доступ до сервісу, додатків чи/або пристроїв, що спрощують доступ до інформації. Оскільки ресурси сконцентровані на сервері, на відміну від розподілених по мережі ресурсів в однорангових мережах, мережі клієнт-сервер можуть бути ефективнішими. Завдяки численним перевагам використання серверу, поточні тенденції розвитку показують все більше прагнення до переходу з однорангових мереж на мережі типу клієнт-сервер.


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1365; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.018 сек.