Галузі застосування інформаційних систем в економіці


Застосування інформаційних систем можна розглядати з різних позицій: характеру діяльності, яку вони підтримують проблемну і функціональну галузі, де вони використовуються (наочна галузь).

Проблемні галузі можуть бути операційними, управлінськими і стратегічними.

Операційними системи мають справу з операціями, що щодня повторюються, такими, як видача завдань співробітникам, облік робочого часу, розміщення замовлення на постачання товару і ін. Оперативна діяльність за своєю природою короткострокова. Інформаційні системи, які їх підтримують, – це, головним чином, системи обробки трансакцій, інформаційні системи менеджменту і прості системи підтримки ухвалення рішень. Оперативні системи використовуються менеджерами нижчої ланки (так званими лінійними менеджерами), диспетчерами, операторами і офісними службовцями.

Управлінські системи, звані також тактичними системами, мають справу з діяльністю менеджменту середнього рівня, такий як короткострокове планування, організаційні завдання, управління, моніторинг і контроль.

Управлінські інформаційні системи мають ширші можливості, ніж оперативні системи, але, як і оперативні системи, вони використовують в основному внутрішні джерела даних.

Вони забезпечують наступні види підтримки:

- Статичне підсумовування і аналіз.

- Звіти по відхиленнях і виключеннях.

- Періодичні звіти і звіти по запитах.

- Порівняльний аналіз.

- Прогнози (аналіз трендів, прогнози продажів, прогнози грошових потоків або частки ринку).

- Раніше виявлення проблем («вузьких місць»).

- Рутинні рішення. Менеджери середнього класу залучені в безліч рутинних рішень (складання графіків робіт і робочих розкладів, замовлення матеріалів і запасних частин, рішення про те, що проводити, коли і в яких кількостях). Для цього використовуються стандартні комп’ютерні математичні, статичні і фінансові моделі.

- Зв’язки і комунікації. Функціональні менеджери потребують постійної взаємодії один з одним і з фахівцями.

Стратегічні системи мають справу з рішеннями, які значно міняють суть і напрями бізнесу. Традиційно, стратегічні системи включають тільки довгострокове планування. Введення нових виробничих ліній, розширення бізнесу шляхом придбання тих, що підтримують і супутніх бізнес сфер, розповсюдження операцій в зарубіжні країни це тільки деякі основні приклади довгострокової діяльності.

Менеджери вищої ланки ухвалюють стратегічні рішення. Управлінські рішення ухвалюються менеджерами середньої ланки, а лінійні менеджери і оператори ухвалюють оперативні і поточні рішення.

 


[1] у подальшому для скорочення тексту слово «абстрактний» будем випускати



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1531;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.011 сек.