Операційна система Windows XP.

Операційна система Windows XP - це сучасна багатозадачна розрахована на багато користувачів 32 - розрядна ОС з графічним інтерфейсом користувача. Операційні системи сімейства Windows є найбільш поширеними ОС, які встановлені в домашніх і офісних ПК. Графічна оболонка ОС Windows забезпечує взаємодію користувача з комп’ютером у формі діалогу з використанням введення і виведення на екран дисплея графічної інформації, управління програмами за допомогою піктограм, меню, вікон, панелей (управління, завдань, інструментів) і інших елементів управління. Основними елементами графічного інтерфейсу Windows є: Робочий стіл, Панель завдань з кнопкою Пуск. Оскільки в Windows застосований графічний призначений для користувача інтерфейсу, то основним пристроєм управління програмами є маніпулятор миша.

Маніпулятор миша

Покажчик миші – графічний елемент, який пересувається по екрану синхронно з переміщенням самого маніпулятора по поверхні столу. Як правило, покажчик миші використовується для вибору команд меню, переміщення об’єктів, виділення фрагментів тексту тощо. Вид покажчика миші на екрані залежить від виконуваної операції: при виборі об’єкту покажчик має вид стрілки, направленої під кутом вгору; у вікні документа покажчик нагадує англійську букву I; якщо операційна система зайнята виконанням яких-небудь операцій і не може працювати з користувачем, покажчик має форму пісочного годинника.

Для того, щоб вказати об’єкт, представлений на екрані, необхідно перемістити мишу так, щоб вістря стрілки покажчика розмістилося поверх цього об’єкту. Щоб вибрати об’єкт на екрані, необхідно встановити на нього покажчик, а потім натиснути ліву кнопку миші.

Клацання (короткочасне натиснення кнопки) – одна з основних операцій миші. Для її виконання слід швидко натиснути і відпустити кнопку миші. Клацанням виділяють об’єкт у вікні програми, вибирають потрібну команду в меню тощо. При клацанні правою кнопкою миші на елементах Windows відображається контекстне меню, крім того, можна отримати довідку по елементах діалогового вікна. Подвійне клацанняпроводиться, коли покажчик миші встановлений на певному об’єкті і використовується, як правило, для відкриття файлу.

Перетягування об’єкту (Drag and Drop) (перетягування, транспортування, переміщення) – це операція, в результе виконання якої змінюється місцеположення об’єкту. Для її виконання треба помістити покажчик на потрібному об’єкті (піктограмі, теці, файлі), натиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, перемістити мишу так, щоб цей об’єкт переміщався разом з нею. Перетягувати об’єкт можна і правою кнопкою миші. Після того, як кнопка миші буде відпущена, на екрані з’явиться контекстне меню з набором можливих дій.

Основні елементи графічного інтерфейсу Windows: Основними елементами графічного інтерфейсу Windows є: Робочий стіл із піктограмами; Панель завдань, на якій розміщуються програмні кнопки, індикатори тощо. Панель швидкого запуску: Головне меню (кнопка Пуск); Контекстне меню (відображається при клацанні правою кнопкою миші по вибраному об’єкту).

Робота з вікнами

Вікно є областю екрану, обмеженою прямокутною рамкою. У нім відображається вміст теки, працююча програма або документ.

Розрізняють три варіанти відображення вікна на екрані: вікно стандартного розміру займає частина площі екрану. При бажанні можна перемістити його або будь-яку його межу в інше місце екрану; вікно, розгорнене на весь екран, має максимальний розмір; згорнуте вікно зображається у вигляді кнопки на панелі завдань.

У згорнутому вікні програма продовжує виконуватися. Щоб відкрити згорнуте вікно або скрутити вже відкрите, натисніть кнопку вікна на панелі завдань.

Вікна можна класифікувати за типом: вікно програми (вікно теки); вікно документа; вікно діалогу; вікно довідки.

Вікна програм

Вікна програм – це вікна, в яких відображаються програми.

Операції над вікнами: Відкрити і закрити вікно програми; Перемістити; Змінити розміри вікон; Здійснити пошук вікна; Упорядкувати вікна на екрані.

Елементи вікна програми: рядок заголовка (зліва - системне меню, справа – кнопки перемикання режимів відображення на екрані); рядок меню; панель інструментів; робоча область; смуги прокруток; рядок стану.

Діалогові вікна

Діалогові вікна в Windows використовується для завдання параметрів і настройок ОС, устаткування і програм. Основні елементи вікна діалогу: Вкладка; Кнопка; Перемикач; Текстове поле; Список; Кнопка розкриття списку; Прапорець; Індикатор; Повзунок.

Меню в Windows

У ОС Windows застосовуються чотири типи меню (меню – це список команд, що виводяться на екран і пропонованих користувачеві для вибору): Головне меню (відкривається кнопкою Пуск); Рядок меню у вікнах застосування (всі програми, що входять в стандартний пакет постачання Windows, мають рядок меню); Системне меню у вікнах застосування (для зміни розмірів вікна і його положення); Контекстне меню.

Робота з файлами

Всі файли, документи і програми в Windows зберігаються в теках. У електронній теці, як правило, зберігають файли, згруповані за якою-небудь ознакою, типу і інші теки. Тека – це контейнер для програм і файлів в графічних інтерфейсах користувача, що відображається на екрані за допомогою значка, що має вид канцелярської теки. Windows надає засоби для управління файлами і теками. До таких засобів відносяться програма Провідник і вікно Мій комп’ютер. Застосування Провідник є головним інструментом Windows для проглядання файлів і тек, що зберігаються на жорстких і гнучких дисках і інших носіях інформації. Провідник відображає ієрархічну структуру файлів, тек і дисків на ПК. У лівій частині провідника Windows використовує ієрархічне представлення тек, файлів і інших ресурсів, підключених до комп’ютера або мережі.

Мій комп’ютер програма, використовувана для роботи з файлами і теками, що зберігаються на дисках комп’ютера.

Моє мережеве оточення – програма, використовувана для роботи з мережевими ресурсами в робочій групі.

Маніпулювання файлами і теками: Створення нового файлу і теки; Привласнення імені; Перейменування; Переміщення і копіювання; Видалення; Відновлення; Пошук; Перегляд і зміна властивостей файлів і тек; Створення ярлика на робочому столі (правою кнопкою миші, з провідника, з головного меню, з теки мій комп’ютер).


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1514; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.024 сек.