Сервісне програмне забезпечення ПК


Стандартні програми Windows XP

Блокнот – це нескладний текстовий редактор, використовуваний для створення простих документів (.txt), часто застосовується для створення Web – сторінок.

WordPad – це редактор тексту. За допомогою цього редактора можна створювати і редагувати як прості текстові документи, так і документи з складним форматуванням і малюнками. Є можливість зв’язувати і упроваджувати дані з інших документів в документ WordPad. Файли WordPad можна зберігати як тестові документи, файли у форматі RTF, тестові документи DOS і документи у форматі Юникод.

Графічний редактор Paint Редактор Paint – це програма для створення і редагування растрових малюнків. На малюнку представлений інтерфейс редактора Paint.

Для створення і редагування малюнків в редакторові є рядок меню, панель інструментів і палітра кольору. Для того, щоб скористатися яким-небудь інструментом, необхідно клацнути на відповідній піктограмі, потім перемістити покажчик в робоче поле. Редактор може працювати з файлами розширення: bmp, dib, JPEG, GIF, TIFF, PNG. Для установки кольору фону і кольору малюнка необхідно клацнути на піктограмі основного кольору і кольору фону.

Щоб задати основний колір, клацніть колір на палітрі лівою кнопкою миші

Щоб задати колір фону, клацніть колір на палітрі правою кнопкою миші.

Часто редактор використовується для створення скриншотів. Для цього необхідно відкрити необхідний малюнок, потім на клавіатурі натиснути клавішу Print Screen, внаслідок чого вміст екрану разом з малюнком буде збережений в буфері обміну. Далі необхідно запустити Paint, і в меню Правка вибрати команду Вставити, у вікно Paint, з’явиться вміст екрану, виберіть необхідний фрагмент для збереження. Для цього треба клацнути на піктограмі Виділення на панелі інструментів, при цьому покажчик миші прийме вид хрестика. Виділите елемент графіки, що цікавить вас, і в меню правка вибираємо Вирізувати, потім в меню Файл вибираємо команду Створити, відкриється вікно діалогу «Зберегти зміни у файлі Безіменний», вибираємо - Ні. Потім необхідно виконати Правка/Вставить, і в робочому вікні Paint з’явиться виділений фрагмент малюнка. Після цього необхідно зберегти цей малюнок: Файл/Сохранить, у вікні діалогу вказати ім’я, тип файлу і вибрати диск і теку для зберігання.

Службові програми: Дефрагментація диска, Очищення диска, Призначення завдань, Перевірка диска.

Файлові менеджери

Файлові менеджери можна поділити на три групи:

· ті, що працюють в DOS-режимі, а в середовищі Windows запускаються в DOS-вікні (Volkov Commander, Norton Commander);

· ті, що працюють у текстовому режимі ОС Windows – так званому консольному (Far Manager);

· ті, що відкриваються в типовому вікні ОС Windows (Windows Commander, DISCo Commander, Norton Commander for Windows).

Файл-менеджери першої і другої груп мають власні меню, файл-менеджери третьої групи – рядок меню Windows під заголовком типового вікна. У файл-менеджерах першої і другої груп не використовуються значки при відображенні об’єктів (файлів, папок, вказівок, дисків тощо). Всі файлові менеджери мають клавіатурні комбінації для виконання операцій (їх ще називають клавішними меню або “гарячими” клавішами). Кожен із менеджерів має свої маленькі зручності, які в багатьох випадках полегшують роботу користувача.

FAR Manager коректно працює з довгими іменами файлів; дозволяє входити в архіви всіх популярних програм-архіваторів як у звичайні директорії і виконувати з ними багато тих операцій, що передбачені у програмах-архіваторах; може працювати з файлами у локальній мережі; виконує обмін даними з іншими програмами через буфер обміну Windows; має засоби пошуку і перегляду текстів у декількох системах кодування, включаючи DOS, Windows, Unicode (формат Word 97/2000/ХР), KOI8-R; шукає файли в архівах.

На жаль, Far Manager принципово існує лише як консольний додаток операційної системи Windows. Це означає, що його не можна запустити без операційної системи Windows. А файл-менеджери Volkov Commander та Norton Commander, навпаки, можуть запускатися без операційної системи Windows, але тоді вони не “розуміють” імен деяких об’єктів, створених в операційній системі Windows, зокрема імен об’єктів, що містять букви кирилиці або не відповідають угоді 8.3. Основна незручність консольного режиму – неможливість переміщувати і копіювати об’єкти мишею за межі вікна Far (всередині можна) і відсутність у об’єктів контекстного меню. Останній недолік усувається за допомогою додаткових модулів (плагінів), яких для FAR Manager існує кілька сотень.

Far Manager – розробка українського програміста Євгена Рошала. Сьогодні це один із найпопулярніших нортоноподібних файл-менеджерів.

Total Commander в даний час найпотужніший і універсальний файловий менеджер для Windows. Він за своїми можливостями близький до Far Manager. Програма написана швейцарцем Крістіаном Гіслером, вона невелика – заархівована її копія вміщається на дискету.



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1866;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.