Нервова система птахів


 

Центральна нервова система птахів досконаліша, ніж у рептилій, що пов’язано з більш високою організацією тіла і складнішим способом життя.

Головний мозок птахів відрізняється від мозку рептилій великими загальними розмірами, значним розвитком півкуль і зорових бугрів, дуже великим мозочком і малими нюховими частками. (Мал.14).

Мал.14. Головний мозок птаха:   1 – великі півкулі переднього мозку, 2 – нюхові частки, 3 – проміжний мозок, 4 – середній мозок (зорові частки), 5 – мозочок, 6 – довгастий мозок.

 

Великі розміри півкуль переднього мозку вказують на порівняно високу психологічну організацію птахів. Вона виявляється перш за все у властивості швидко виробляти умовні рефлекси. Завдяки цьому птахи легко пристосовуються до змін навколишнього середовища. Мозкові згини виявлені різко. Як і в рептилій, значна частина переднього мозкуутворена його дном – смугастими тілами, а покрівля представлена переважно первинним склепінням і розвинена слабо.

Великі розміри мозочка обумовлені здатністю птахів до польоту, що вимагає дуже точної і швидкої координації рухів. Мозочок зверху з’єднується з півкулями, а ззаду прикриває значну частину довгастого мозку. Він складається в основному із середньої частки – черв’ячка, покритого поперечними борознами.

Проміжний мозок розвинений слабо. На дні його, як і в інших хребетних, розташований нижній мозковий придаток, або гіпофіз. Епіфіз виявлений недостатньо.

Головних нервів 12 пар, але 11-та пара диференційована не повністю. Значна кількість функцій, які у ссавців виконуються на рівні кори, у птахів локалізуються в зорових буграх середнього мозку.

Спинний мозок, як і в рептилій, має потовщення в ділянках нервів плечового і поперекових сплетінь.

 

 

 

 

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 11835;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.