Основний зміст медичного забезпечення
Медичне забезпеченняорганізується і здійснюється з метою збереження боєздатності і зміцнення здоров’я о.с., своєчасного надання медичної допомоги пораненим і хворим, а також швидкого повернення їх до складу.
Медичне забезпечення передбачає:
- збереження боєздатності й зміцнення здоров’я особового складу;
- своєчасне надання медичної допомоги пораненим і хворим, їх евакуацію лікування та швидке повернення до строю;
- попередження виникнення і розповсюдження захворювань особового складу;
- організацію і проведення лікувально-евакуаційних, санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, а також заходів медичної служби, щодо захисту особового складу від ЗМУ;
- здійснення медичного контролю за станом здоров’я та працездатності особового складу, що бере участь у виконанні польотів та перельотів;
- проведення медичного огляду осіб добового наряду, який визначений Статутами ЗС України.
Воно включає: лікувально-евакуаційні, санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи, заходи по медичному забезпеченню польотів, захисту льотного складу від ЗМУ і забезпечення медичним майном.
Лікувально-евакуаційне забезпечення – являє собою сукупність заходів з надання медичної допомоги пораненим і хворим, їх евакуації (доставка із зон бойових дій і місць ураження в медичні пункти і лікувальні заклади) і лікування.
Лікувально-евакуаційні заходи в авіації організовуються відповідними начальниками медичної служби.
Медична допомога в авіації надається на місці ураження (на аеродромі), в медичних пунктах і в лікувальних закладах.
Основною метою санітарно-гігієнічних заходів є збереження здоров’я особового складу авіації Збройних Сил, поліпшення його фізичного розвитку, зниження захворюваності і підвищення боєздатності.
Для успішного вирішення цього завдання медична служба організовує медичний контроль за дотриманням норм і вимог, що регламентують діяльність і побут особового складу.
Основною метою протиепідемічних заходів є попередження виникнення інфекційних захворювань в підрозділах і частинах, а у випадку виникнення – попередження їх розповсюдження серед особового складу і ліквідація епідемічних джерел.
Медичне забезпечення польотів у мирний час проводиться з метою збереження здоров’я і підтримання високої працездатності членів льотних екіпажів.
Медичне забезпечення польотів у воєнний час являє собою сукупність заходів, направлених на підтримку професійної працездатності і успішне виконання бойового завдання льотним і інженерно-технічним складом.
Медичне забезпечення польотів організує начальник медичної служби авіаційної частини.
Медична служба проводить заходи з медичного захисту особового складу частин і підрозділів авіації від зброї масового ураження.
Військово-медичне постачання (забезпечення медичним майном) являє собою сукупність заходів, направлених на своєчасне і повне забезпечення військ медичним майном з найбільш економічною ефективністю його використання.
Медичне забезпечення авіаційного з’єднання (частини) організовується начальником медичної служби авбр.
Постачання авіаційній частині медичного майна і медикаментів здійснюється медичною службою оперативного командування через відповідні органи постачання.
Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 419;